Найменша пташка золотомушка

Найменша пташка золотомушка

Найменша пташка  України – золотомушка. Зовні вона схожа на синичку або вівчарика. Її голівка прикрашена красивою оздобою, як у справжнього короля – короною.

Золотомушка більша за колібрі, яка живе в гірських місцевостях Карпат та Криму, локально трапляється на Поліссі.

Золотомушка вдвоє менша і у шість разів легше за горобця.

Ці пташки живуть у хвойних лісах, а з настанням холодів приєднуються до синичок і прилітають до листяних лісів у міські парки, сади.

Живуть золотомушки переважно на верхівках дерев і тільки в сльотливу погоду спускаються на нижні гілки. Гніздо золотомушки схоже на невеликий кошик. Пташки роблять його з моху, павутинок, травички, хвоїнок.  У травні в гніздечку золотомушка відкладає яєчка розміром з горошину.

Живляться золотомушки переважно тваринною їжею: павучками, комахами, їх личинками та лялечками. Вчені підрахували: за рік золотомушка поїдає від 8 до 10 мільйонів шкідливих комах.

Яєчок-горошинок у гніздечках може бути від чотирьох до десяти. Вони білі або блідо-рожеві з бурими крапками. Через два тижні вилуплюються пташенята, а ще через два тижні вони вже літають.

Маленькі золотомушки – страшенні ненажери. Впродовж одного літнього дня їхні батьки прилітають до гнізда з кормом чотириста разів. Тому золотомушка – справжній санітар лісу.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Природознавство

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *