«Непохитний олов’яний солдатик» скорочено

«Непохитний олов’яний солдатик» скорочено читати на українській мові Ви можете за 2 хвилини.

«Непохитний олов’яний солдатик» короткий зміст

Непохитний олов’яний солдатик — казка данського письменника Г. К. Андерсена.

Одному хлопчикові дарують на день народження 25 олов’яних солдатиків, один з яких без ноги. Оскільки його відливали останнім, на нього не вистачило олова. Вночі іграшки оживають і починають жити своїм життям.

Солдатик знаходить любов — прекрасну танцівницю. Раптово з табакерки з’являється троль, який говорить: «Олов’яний солдатик, нічого тобі задивлятися!» Розлютившись, що солдат його ігнорує, троль загрожує, що розбереться з ним. На ранок солдатика ставлять на вікно, яке раптово розкривається, і солдатик падає.

Починає йти злива. Солдатика знаходять двоє вуличних хлопчаків, які зробили саморобний кораблик і посадили туди солдатика. Цей кораблик з солдатиком вони пускають в канаву. По дорозі він зустрічає щура, що вимагає у нього паспорт. Коли вода з канавки спрямовується в канал, кораблик тоне, а солдатика ковтає риба. Ця риба виявляється на кухні будинку господаря іграшки. Рибу розрізають і знаходять олов’яного солдатика. Його знову відносять в дитячу. А хлопчик кидає бідолаху-солдатика в камін. Танцівницю поривом вітру відносить туди ж. Танцівниця згоряє, а солдатик плавиться.

За весь час розповіді головні герої — солдатик і танцівниця — не вимовляють жодного слова і не роблять самостійно жодного руху.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *