Нерви та нервові вузли

Що таке нерви? Що таке нервові вузли? Відповіді на ці питання знайдете в даній статті.

Нерви та нервові вузли

Нерви — це скупчення відростків нервових клітин, вкритих спільною оболонкою.

Рухові нерви — це нерви, які складаються з аксонів рухових нейронів.

Чутливі нерви — це нерви, які складаються з дендритів чутливих нейронів.

Більшість нервів  — змішані нерви, тобто містять як аксони, так і дендрити.

Нерви поділяються на:

1.Черепно-мозкові – 12 пар.

2.Спинномозкові – 31 пара.

Функція нервів — за допомогою нервів та їх розгалужень здійснюється зв’язок ЦНС з органами і всі системи органів об’єднуються в єдине ціле – здійснюється цілісність організму.

Нерви у хребетних тварин складаються із трьох основних груп волокон (А,В і С), які різняться за електрозбудливістю, швидкістю розвитку потенціалу дії, його компенсацією і швидкістю проведення.

Група А включаєнайтовщі добре мієлінізовані моторні і чутливі нервові волокна, є неоднорідною: в ній виділяють підгрупи альфа-, бета-, гама- і дельта-волокон.

Багато нервів і їх розгалужень на периферії окрім нервових волокон мають нервові вузли (ганглії), які складаються з нейронів, відростки яких входять до складу нервів.

Нервовий вузол — це обмежене анатомічне скупчення тіл нейронів, розміщене по ходу нерва і оточене сполучнотканинною капсолою.

Нервові вузли розміщуються всередині різних органів або коло них. Два довгих ланцюж­ки таких вузлів тягнуться по обидва боки хребта. Найбільші вузли, які утворюють сонячне сплетення, лежать у черевній порожнині.

Автор: Alina У рубриці: Анатомія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *