«Невидимець» короткий зміст

«Невидимець» Уеллс короткий зміст книги викладено в цій статті.

«Невидимець» короткий зміст

У цьому романі описується доля англійського вченого-фізика Гріффіна, який винайшов машину, що робить людину невидимою (і, одночасно з цим, препарат, знебарвлюючий кров). Правда, для повної невидимості людина повинна була бути альбіносом, яким Гріффін і був. Гріффін не хотів завчасно оприлюднити своє відкриття, щоб пізніше створити тим більшу сенсацію. Однак обставини склалися так, що через матеріальну скруту він не міг продовжувати свою роботу. У нього з’явилася ідея «зникнути» і почати абсолютно нове життя в якості невидимки.

Гріффін перейшов в невидимий стан і підпалив будинок, де він жив, щоб замести сліди. Спочатку він відчував себе «зрячим в місті сліпих». Однак незабаром виявилося, що його положення не настільки вже завидне. Він не міг зробити невидимими свою їжу і одяг, так що йому доводилося ходити голим і страждати від холоду, а їжу приймати дуже рідко і таємно від інших людей. Він не міг також і оголосити про себе, оскільки побоювався, що втратить свободу і його стануть показувати в клітці.

Все це змусило його повторити долю вигнанця, який уникає людського суспільства. Гріффін оселився в селі Айпінзі і став працювати над поверненням собі звичайного «видимого» виду. Однак через деякий час у нього закінчилися гроші і йому знову довелося сховатися.

Гріффін звернувся за підтримкою до вченого на ім’я Кемп, з яким він колись разом вчився. Гріффін запропонував почати кампанію терору і залякування людей, кінцевою метою якої було б захоплення влади. Але Кемп відмовився співпрацювати з невидимкою і викликав поліцію. Тоді невидимка засудив Кемпа до смерті і почав полювання за ним, але в кінцевому підсумку це призвело до загибелі Гріффіна. Він був схоплений і вбитий розлюченим натовпом. Після настання смерті його тіло знову стало видимим. Секрет невидимості так і не був відновлений, так як свою машину Гріффін знищив, а його записи були викрадені волоцюгою Томасом Марвелом, якого Гріффін використовував як помічника (Марвел наївно сподівався самостійно розгадати секрет і стати невидимкою).

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *