«Невидимець» переказ

«Невидимець» переказ роману нагадал про головы поты в творі.

«Невидимець» стислий переказ

«Невидимець» — роман англійського письменника Герберта Веллса 1897 року. У своєму романі Веллс виступав проти популярних у ті часи ідей надлюдини, що нібито має право управляти більш слабкими або дурними людьми й навіть знищувати їх.

Роман починається з прибуття до готелю «Карета і коні» місіс Гол в Айпінгу дивного постояльця, який не знімає одягу, навіть капелюха, а його голова вся закутана бинтами. Згодом він розповідає, що є дослідником, котрий отримав травму. Постоялець швидко викликав підозри наче він злочинець, котрий ховається від правосуддя, а за дивний вигляд йому дали прізвисько «людина-примара».

Згодом місцевий лікар Кас помітив відсутність в постояльця руки, хоча одяг тримався як би вона була. Також кільком людям вдалося побачити рух предметів у його номері. Крадіжка грошей вікарія тільки утвердила підозри. Коли розгнівана місіс Гол стала вимагати пояснень, постоялець зняв бинти, під якими не виявилося нічого. Налякавши цим присутніх, він скинув одяг і, невидимий, утік.

В пошуках нового житла й одягу невидимець знайшов містера Томаса Марвела, якому запропонував свої послуги. Невидимець навідався в готель за своїми речами, що швидко було викрито. Вчинивши погром, Невидимець втік, після чого почав масово красти гроші, використовуючи Марвела, щоб сховати їх. Новини швидко поширилися і на невидимця почалося переслідування, яке завершилося кульовим пораненням в руку.

Невидимець звернувся за підтримкою до вченого на ім’я Кемп, з яким колись разом навчався. Йому він розкрив, що є вченим-фізиком Гриффіном, який винайшов машину, яка робить людину невидимимою (і, одночасно з цим, препарат, який знебарвлює кров). Щоправда, для повної невидимості людина повинна бути альбіносом, яким Гриффін і був. Гриффін не хотів завчасно оприлюднювати своє відкриття, щоб пізніше створити цим більшу сенсацію. Вкравши гроші у батька, він якийсь час жив за них. У нього з’явилася ідея «зникнути» і почати зовсім нове життя невидимця. Гриффін перейшов у невидимий стан і підпалив будинок, де він жив, щоб замести сліди. Спочатку він почував себе «видючим у місті сліпих». Однак незабаром виявилося, що його становище не настільки вже й заздрісне. Він не міг зробити невидимими свої їжу й одяг, так що йому доводилося ходити голим і страждати від холоду, а їжу приймати дуже рідко й таємно від інших людей. Він не міг також і оголосити про себе, тому що побоювався, що втратить волю і його стануть показувати в клітці. Врешті Гриффін переодягнувся в ту людину, яка прийшла до готелю «Карета і коні».

Гриффін запропонував почати кампанію терору й лякання людей, кінцевою метою якої було би захоплення влади. Але Кемп відмовився співпрацювати з невидимцем і викликав поліцію. Тоді невидимець сам засудив Кемпа до смерті й почав полювання за ним. Та Кемп повідомив про невидимця поліції, після чого його стали активно розшукувати. В підсумку це привело до загибелі Гриффіна від розгніваного натовпу. Після смерті його тіло стало видимим. Секрет невидимості так і не був відновлений, тому що свою машину Гриффін знищив, а його записи були викрадені Томасом Марвелом. Марвел за гроші Гриффіна розбагатів та наївно сподівався самостійно розгадати секрет і стати невидимцем, але втілити мрію йому не вдалося.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *