«Ніч перед Різдвом» головні герої

ныч перед рыздвом скорочено читати

Герої Гоголя «Ніч перед Різдвом» — веселі, сильні і безстрашні парубки, красиві і горді дівчата, грубуваті, але добрі їхні батьки. Ці люди живуть просто, природно і красиво. В їхньому світі добро торжествує над злом, любов — над ненавистю, красиве — над потворним.

«Ніч перед Різдвом» головні герої

 • Коваль Вакула — відмінний майстер своєї справи. Вакула дуже любить Оксану — найкрасивішу дівчину в Диканьці. Оксана погоджується вийти за Вакулу заміж тільки після того, як він принесе їй черевички, які носить сама цариця. Сміливий Вакула пускається в дорогу і дістає своєї улюбленої бажані черевички!
 • Чуб — багатий, важливий козак, але ледачий він і не легкий на підйом. Він людина недалека, туго міркує і в той же час вперта, самовпевнена
 • Оксана — дочка Чуба, про неї на селі говорили, що вона визнана красуня. «Чудна дівка!» — Із захопленням говорить про Оксану коваль Вакула. Вона була вітряна, примхлива і розпещена. Оксана любила ігри та пісні, жарти і веселощі в галасливій компанії дівчат і парубків і зовсім не була налаштована на нудні розмови з ковалем.
 • Панас — кум Чуба
 • дяк Осип Никанорович — він хоч не статечний козак, але і він теж не уникнув чар незрівнянної Солохи. Хоч він і боязкуватий, але пішов до Солохи в гості і опинився в мішку.
 • Солоха, мати Вакули — добра баба говорили про неї статечні козаки. Вони любили приходити до неї в гості. В передріздвяну ніч метикована і весела Солоха сховала їх один від одного в мішках. А ще в ній багато казкового. Адже Солоха -відьма, літаюча на мітлі і крадуча зірки.
 • запорожець Пузатий Пацюк — жив як справжній запорожець: нічого не робив, спав три чверті дня, їв за шістьох косарів і випивав за одним духом мало не ціле відро. Односельці його вважали знахарем
 • чорт — нагадує звичайну нехорошу людини, весь час намагається зробити капость іншим, але весь час терпить поразку. Це самий казковий персонаж в повісті Гоголя. В ніч перед Різдвом він краде з неба місяць, і на всій землі стає так темно, що хоч око виколи.
 • цариця Катерина
Коментарі:
 1. 2 года ago
 2. 1 год ago
 3. 1 год ago
 4. 12 месяцев ago
 5. 12 месяцев ago
 6. 12 месяцев ago
 7. 11 месяцев ago
 8. 1 день ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *