Нільс Бор цікаві факти

Нільс Бор цікаві факти з життя данського фізика-теоретика і громадського діяча Ви дізнаєтеся в цій статті.

Нільс Бор цікаві факти

Нільс Бор — один з творців сучасної фізики.

Ще будучи учнем, Нільс Бор під керівництвом свого батька проводив невеликі фізичні досліди.

Був членом більш ніж 20 академій наук світу

Головною небезпекою для людства фізик Бор вважав фашизм.

Найбільший фізик був відмінним спортсменом — він грав в футбол за збірну Данії в амплуа воротаря. У Копенгагені Бора знали більше як футболіста, ніж як знаменитого фізика.

Нільс Бор в 1922 році отримав Нобелівську премію «за заслуги у вивченні будови атома».

У Нільса Бора багато наукових робіт, але лише кілька статей написані його рукою. Наукові думки фізика записували його помічники. Такий метод роботи був пов’язаний з тим, що краще за все вчений думав, коли він не писав, а диктував.

У 1950-х роках авторитет фізика Нільса Бора в рідній країні виріс настільки, що його самого і його дружину Маргарет стали називати «другою королівською сім’єю Данії».

Починаючи з 1932 року і до кінця життя фізик Нільс Бор з сім’єю жив у «Будинку честі» — резиденції, збудованій відомою данською пивоварною компанією Carlsberg для самого шановного громадянина Данії. Пивовари подарували Бору будинок на невеликій ділянці неподалік від свого заводика. Особливістю цього будинку був трубопровід, з’єднаний з пивоварнею, — по ньому в будинок поставлялося пиво, безкоштовно, необмежено і до кінця життя вченого.

1 серпня 1912 року в Копенгагені відбулося весілля Бора і Маргарет Норлунд. Всього у Нільса і Маргарет було шестеро синів. Один з них, Оге Бор, також став видатним фізиком, лауреатом Нобелівської премії (1975).

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *