О. Генрі «Останній листок» скорочено

О. Генрі «Останній листок» скорочено можна прочитати за 3 хвилини.

О. Генрі «Останній листок» переказ

«Останній листок» скорочено

Дві молоді художниці, Сью і Джонсі, знімають квартирку на верхньому поверсі будинку в нью-йоркському кварталі Грінвіч-Віллідж, де здавна селяться люди мистецтва. У листопаді Джонсі занедужує пневмонією. Вердикт лікаря невтішний: «У неї один шанс з десяти. І то, якщо вона сама захоче жити ». Але Джонсі якраз втратила інтерес до життя. Вона лежить в ліжку, дивиться у вікно і вважає, скільки листя залишилося на старому плющі, котрий оповив своїми пагонами стіну навпроти. Джонсі переконана: коли впаде останній лист, вона помре.

Сью розповідає про похмурі думки подруги старому художнику Берману, який живе внизу. Він давно збирається створити шедевр, але поки у нього щось не клеїться. Почувши про Джонсі, старий Берман страшно засмутився і не захотів позувати Сью, яка писала з нього золотошукача-відлюдника.

На наступний ранок виявляється, що на плющі залишився один-єдиний лист. Джонсі стежить за тим, як він чинить опір поривам вітру. Стемніло, пішов дощ, ще сильніше задув вітер, і Джонсі не сумнівається, що на ранок вона вже не побачить цей лист. Але вона помиляється: на її превеликий подив, лист-сміливець продовжує битися з негодою. Це справляє на Джонсі сильне враження. Їй стає соромно своєї малодушності, і вона знаходить бажання жити. Відвідавши її доктор відзначає поліпшення. На його думку, шанси вижити і померти вже дорівнюють. Він додає, що сусід знизу теж підхопив запалення легенів, але у бідолахи шансів на одужання немає. Ще через день доктор заявляє, що тепер життя Джонсі поза небезпекою. Увечері Сью повідомляє подрузі сумну звістку: в лікарні помер старий Берман. Він застудився в ту непогожу ніч, коли плющ втратив останній лист і художник намалював новий і під проливним дощем і крижаним вітром прикріпив його до гілки. Берман все-таки створив свій шедевр.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література
Коментарі:
  1. 4 месяца ago
  2. 3 месяца ago
  3. 3 месяца ago
  4. 3 месяца ago
  5. 3 месяца ago
  6. 3 месяца ago
  7. 2 месяца ago
  8. 1 месяц ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *