«Обряд родини Масгрейвів» скорочено

«Обряд родини Масгрейвів» — твір із серії «Спогади Шерлока Холмса» Артура Конана Дойля.

«Обряд родини Масгрейвів» скорочено

Колишній знайомий Холмса по коледжу Месгрейвів звертається до нього з приводу загадкових подій, що відбуваються в його замку. Днями його дворецький Брантон, коли він переглядав сімейний документ, названий «Обрядом родини Масгрейвів». Розсерджений господар хоче негайно звільнити дворецького, але останній просить дати йому місяць для добровільного відходу щоб уникнути великої ганьби. Месгрейвів дозволяє Брантону залишитися на тиждень, але наступного ж дня злочинець пропадає за дуже дивних обставин: і речі, і гроші дворецького залишилися на своїх місцях. Служниця, у якої в минулому був роман зі зниклим, поводиться дуже дивно і, по видимому, починає божеволіти. Холмс, приїхавши в будинок Месгрейвів, дізнається, що і божевільна служниця теж пропала, а її сліди обриваються біля озера.  Прочесавши озеро, детектив знаходить мішок із залізякою. Холмс вважає, що документ, яким цікавився дворецький, має важливе відношення до цієї справи, оскільки останній ризикував хорошою роботою, коли йшов на злочин. Дослідивши документ, Холмс побачив у ньому зашифровані вказівки на якесь місце.

Пройшовши до цього місця, Холмс, Месгрейвів і два полісмени бачать в підвалі будинку важку кам’яну плиту. Відсунувши її, вони виявляють порожню скриню і мертвого дворецького. Після цього Холмс будує ланцюжок міркувань. Брантон був заручений зі служницею, але, зустрівши іншу жінку, він кидає служницю. Дізнавшись про скарби, дворецький захотів їх дістати і йому знадобилася допомога. В якості помічника дворецький вибрав служницю, так як його нинішня жінка була дуже слабка після хвороби. Під час скоєння злочину поліно, що підтримує кам’яну плиту, з якихось причин вискакує, і нещасний дворецький виявляється замурованим у кам’яному мішку. Не в силах поодинці підняти кам’яну плиту, він гине від асфіксії. Холмс припускає, що поліно вибила служниця, тому що затаїла образу за минуле, але, тим не менш, не виключає і факту випадкового захлопування пастки. Намагаючись приховати злочин, служниця поклала вміст скрині в мішок, викинула його в озеро і втекла.

Холмс просить показати йому мішок, який знайшли в озері. Він дістає звідти розсип старих монет, дорогоцінних каменів і погнутий тьмяний обруч. Це виявляється Велика Діадема, яка належала правій руці короля Карла I в XVII столітті, предку Месгрейвів. Так закінчується історія, яку Конан Дойль назвав «Обрядом будинку Месгрейвов».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *