Одомашнення тварин людиною

Походження свійських тварин від диких доведено вже давно. Які тварини були одомашнені людиною, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Одомашнення тварин людиною

Яку першу тварину приручила людина і чому?

Чи цікавилися Ви, яка тварина була одомашнена першою? Це собака. Близько 10-15 тис. років тому, коли на землі був кам’яний вік, першою одомашненою твариною був вовк. Саме він став головним і першим супутником людини в житті, саме він є предком теперішніх собак. Генетики встановили, що вперше вовка одомашнили в районах Південної Азії.

Яких тварин приручила людина?

  • Кішка

Приблизно 10 тис років тому людина почала вести більш осілий спосіб життя. Люди зайнялися землеробством і почали зберігати запаси. Ось тут і гостро постало питання, хто буде оберігати запаси зерна від мишей і щурів. Так в житлі людини з’явилася кішка. Її вперше приручили в Близькому Сході в особі нубійської дикої кішки.

  • Кози і вівці

Предок домашньої кози — бородатий козел, який мешкав у Південній Європі і Азії.

  • Коні

Вчені припускають, що кінь був одомашнений приблизно 7 тис. років тому. Предок сучасної коня — тарпан, жив в степовій і лісостеповій зонах Євразії. Спочатку коня приручали з метою отримання молока, м’яса і шкури. Осідлали його пізніше.

  • Свині

Свиню одомашнили більше 7 тис років тому в країнах Заходу, Східної Азії та Океанії. Вона була головним джерелом сала і м’яса.

  • Кури

Дослідники вважають, що перша курка була одомашнена близько 8000 тис. років тому в Китаї та Південно-Східної Азії.

  • Корова

Предок домашньої корови — дикий бик. Вперше корови були поширені на Балканському півострові і Південно-Західній Азії, звідки вони поширилися в Африку і Центральну Європу. Коров тримали для отримання м’яса і молока.

  • медоносні бджоли

Бджолу вперше одомашнили близько 5 тис. років тому. Звичайно, приручити їх нереально, але людина навчилася використовувати їх для отримання меду, воску, прополісу та ін. продуктів бджільництва.

Що таке одомашнення?

Одомашнення — це процес зміни стилю життя диких тварин, в ході якого вони тримаються ізольовано від дикої природи і піддаються штучному відбору. Але не всі тварини змогли ужитися з людиною і подолати свої страхи. Варто зазначити, що протягом тривалого часу людині вдалося приручити тільки 25 тварин.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яких тварин приручила людина.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *