Огюст Конт коротка біографія

Огюст Конт біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Огюст Конт — французький філософ, основоположник соціології, як самостійної науки, а також родоначальник позитивізму.

Огюст Конт коротка біографія 

Огюст Конт народився 19 січня 1798 року на півдні Франції, в Монпельє. Навчався в ліцеї Жофре і в Університеті Монпельє. З початком Французької революції він глибоко перейнявся ідеями республіканізму. У 1814 році він вступив в Політехнічну школу Парижа. Коли в 1816 році заклад закрили на реорганізацію, він перейшов на навчання в медичну школу в Монпельє.
Не отримавши закінченої освіти, Конт осів у Парижі. Там він жив на заробітки від уроків з математики та журналістики, які він давав, в цей же час посилено вивчаючи економіку, історію та філософію.

У 1817 році він познайомився з Анрі Сен- Симоном — соціальним теоретиком, після чого став його секретарем і співавтором. Їх співпраця закінчилася в 1924 році через розбіжності, що виникли на ґрунті суперечки за право авторства.

У квітня 1826 Конт почав читати лекції, які були частиною курсу позитивізму. Серед його слухачів були відомі вчені Фур’є і Пуансо. Через проблеми зі здоров’ям він не зміг дочитати курс, і зміг повернутися до прочитання лише в 1829 році. Пізніше Конт написав шість томів цього курсу з назвою «Курс позитивної філософії». Робота була опублікована з 1830 по 1842 роки.

З 1832 роки він викладав аналіз і механіку в Політехнічній школі , але в 1842 році втратив роботу через бійку з адміністратором закладу. У 1843 році він представив книгу «Елементарний трактат аналітичної геометрії». У 1844 році з’явилися такі його книги як «Філософський трактат популярної астрономії» і «Трактат про позитивний дух» , і в тому ж році він працював над книгою «Система позитивної політики».

Надихнувшись ідеями клубу Якобіанів, Конт заснував Позитивне суспільство. Його книга з назвою «Загальний погляд на позитивізм» з’явилася практично в той же час.

З 1851 по 1854 роки Конт займався написанням чотирьох томів книги «Система позитивної політики». Кілька місяців в 1852 році він присвятив написанню роботи «Позитивний катехізис».

У 1855 році він опублікував книгу «Звернення до консерваторів» , після якої опублікував перший том наступної книги з назвою «Суб’єктивний синтез», яка є філософською книгою про математику.

Огюст Конт написав шість томів «Курсу позитивної філософії» між 1830 і 1842 роками. У цих книгах він пише про математику, астрономію, фізику, хімію та біологію, вказуючи на історичну та теоретичну спільність цих наук.

З 1851 по 1854 рік він опублікував чотири томи «Системи позитивної політики». У цій книзі він ділиться своїми унікальними поглядами на демократію.

Огюст Конт одружився на своїй співмешканці, Кароліні Массен , в 1824 році. Через фінансові проблем шлюб не був успішним, і подружжя розлучилося в 1842 році. Починаючи з 1844 року у Конта були платонічні відносини з Клотільдою де Во.

Конт помер через рак шлунка 5 вересня 1857 року і був похований на кладовищі Пер- Лашез у Парижі.

Його роботи справили величезний вплив на Карла Маркса, Джона Стюарта Мілла і Джорджа Еліота. А його ідеї соціального еволюціонізму надали надзвичайно сильний вплив на розвиток сучасної соціології.

Цікаві факти про Огюста Конта

Огюст Конт, будучи відомим філософом, поступив на лікування в психіатричну лікарню в 1826 році, але покинув її, не будучи повноцінно вилікуваним. А на наступний рік він спробував вчинити самогубство.

У квартирі, в якій він жив з 1841 по 1857 рік, все було збережено в тому стані, в якому воно було за життя Конта, а потім там був створений приватний музей.

Автор: Гнатюк У рубриці: Філософи

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *