Оксана Сенатович біографія коротко

Оксана Сенатович біографія коротко української письменниці та поетеси викладена в цій статті.

Оксана Сенатович біографія скорочено

Народилася 2 січня 1941 р. в м. Бережани, у сім’ї вчителів. Після закінчення 1957 р. школи навчалась у Львівському політехнічному інституті. Працювала інженером на заводі, у науково-дослідному інституті легкої промисловості, була на профспілковій роботі, але справжнє своє покликання знайшла на літературній ниві.
Путівку в поетичний світ О. Сенатович дала газета «Вільне життя» ще 1959 р. Згодом були публікації в журналі «Жовтень» (1960, № 1).
1961 р. у Львові вийшла колективна поетична збірка «Яблуневий цвіт», серед 28-ми авторів якої представлена і О. Сенатович.

О. Сенатович писала вірші та книгидля дітей — «Червоні лелеки» (1970). Свої вірші для дітей поетеса часто друкувала в журналах «Барвінок», «Малятко», у календарі «Дванадцять місяців». Широко відомі її книжки для найменших читачів: «Червоні лелеки», «Вісім сотень колобків», «Вчиться Вересень читати», «Сніговик», «Живемо в одному домі», «Шпаки на колесах», «Соловейку, тьох-мажор». Перу О. Сенатович також належить повість «Не виростуть хлопці без дощу».

Популярні її збірки віршів для дорослих «Стебло», «Діапазон весни», «Обличчям до голуба», «Голубий голос», «Чоловік з трояндою».

Сенатович переклала збірку віршів сербського поета Й. Йовановича-Змая «Маленький велетень».

Була редактором дитячого християнського журналу «Діти Марії».

О. Сенатович — член Спілки письменників України з 1976 р., була першим лауреатом премії імені Олени Пчілки (1992).

Померла О. Сенатович 31 березня 1997 р. в м. Львів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники
Коментарі:
  1. 3 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *