Оксана Забужко біографія скорочено

Оксана Забужко біографія коротко української письменниці і поетеси в цій статті.

Оксана Забужко біографія скорочено

Оксана Забужко народилася 19 вересня 1960 року в місті Луцьк. За словами письменниці, правдиве родове прізвище оригінально було не «Забужко», а «Забузькі». В Луцьку жила до 8 років, поки її батька не виявило КГБ, що переслідувало його кілька років. Після цього родина була вимушена переїхати до Києва.

Закінчила філософський факультет (1977-1982) та аспірантуру з естетики (1985) Київського університету імені Тараса Шевченка.

Була членом КПРС. Учасниця революції на граніті 1990 року. 

Захистила кандидатську дисертацію на тему «Естетична природа лірики як роду мистецтва». Виключно літераторством трудовий досвід Забужко не обмежується. Довгий час вона працювала викладачем. Причому лекції кандидата філософських наук Забужко пощастило відвідати студентам не тільки Київської державної консерваторії ім. П. Чайковського, де Забужко читала естетику, а також студентам таких всесвітньо відомих університетів як Гарвардський, Єльський, Колумбійський. Починаючи з 1989 р. Забужко є старшим науковим співробітником Інституту філософії НАН України.

1992 року викладала україністику в Університеті штату Пенсильванія як запрошений письменник. У 1994 авторка отримала стипендію Фонду Фулбрайта і викладала в Гарвардському та Піттсбурзькому університетах.

В Україні Забужко від 1996 (від часу першої публікації роману-лонґселера «Польові дослідження з українського сексу») залишається найпопулярнішим україномовним автором.

Твори Забужко здобули також міжнародне визнання, особливо широке — в Центральній та Східній Європі.

У 1985 році вийшов перший збірник віршів Забужко «Травневий іній». Оксана Забужко — член Асоціації українських письменників. 

Оксана Забужко твори

Романи
1996 Польові дослідження з українського сексу
2009 Музей покинутих секретів

Збірки розповідей і повісті
1992 Інопланетянка
2000 Казка про калинову сопілку
2003 Сестро, сестро

Філософія, літературознавство
1990 Дві культури
1992 Філософія Української ідеї та європейський контекст: франківський період
1997 Шевченків міф України
1999 Хроніки від Фортінбраса
2005 Let my people go. 15 текстів про українську революцію
2007 Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *