Оксана Забужко цікаві факти

Оксана Забужко цікаві факти з життя (біографії) української письменниці і поетеси Ви дізнаєтеся в цій статті.

Оксана Забужко цікаві факти

Оксана Забужко народилася 19 вересня 1960 року в місті Луцьку, у шістдесятницькій родині з давніми історичними традиціями

Писати вірші Забужко почала, за її словами, «з дописемного віку». Дебютувала з віршами в періодиці у 9 років

Тривалий час вона працювала викладачем. Причому лекції з естетики кандидат філософських наук Оксана Забужко читала не тільки київським студентам, а й їх колегам з всесвітньо відомих університетів: Гарвардського, Йельського, Колумбійського.

«Польові дослідження…» — книжка, що присвячена  свободі жінки, спричинила гучний скандал та мала великий успіх водночас. Цей роман справив незворотній вплив на українську літературу. Завдяки авторці тема гендерної рівності перестала бути табу в художній літературі, а кількість жінок в письменстві стрімко зросла.
Не зважаючи на критику, книга перевидавалася більше десятка разів і стала першим бестселером в сучасній Україні.

Оксана Забужко — один з небагатьох українських письменників, які живуть на гонорари від написаних книг. Хоча, значна частка доходу — все ж від книг, виданих за кордоном

З ім’ям Оксани Забужко пов’язаний вихід сучасної української літератури на міжнародну арену. Твори письменниці перекладені понад 20 мовами, окремими книжками виходили в Австрії, Болгарії, Італії, Ірані, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Росії, Румунії, Сербії, США, Угорщині, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції.

Поезії Забужко покладені на музику багатьма українськими та зарубіжними композиторами

Кращі книги: «Польові дослідження українського сексу», «Тут могла б бути ваша реклама», «Музей покинутих секретів», «Let my people go».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *