«Оле-Лукойє» Андерсен скорочено

«Оле-Лукойє» Андерсен скорочено українською

Оле Лукойє — казкар-чарівник, який приходить до дітей вечорами, щоб розповідати їм сни-казки. У нього є дві парасольки. Одна — різнокольорова з картинками. Її він показує хорошим дітям. Друга — проста і гладка. Її він показує тим, хто погано поводиться.

Сім днів поспіль він приходить до Яльмара — маленького хлопчика, показує йому різні чудеса і відправляє його в подорожі.

У понеділок він розбирається з вмістом ящика його столу. Там знаходиться різне письмове приладдя, яке страждає через ті помилки, які зробив хлопчик. Чарівник все виправляє, але до ранку все повертається на свої місця.

У вівторок Яльмар відправляється в подорож всередину картини. Він пливе в човні по річці і бачить різні чудеса на своєму шляху. Це принцеси-знайомі дівчинки і принци, які пригощають його солодощами і обсипають олов’яними солдатиками. В кінці подорожі він зустрічається зі своєю старою нянею, яка дуже любить його і присвячує йому пісню.

У середу хлопчик подорожує на кораблі, на який приземляється втомлений лелека, відбившись від зграї. Його садять у клітку з домашніми птахами, він розповідає їм про ті місця, в яких він побував. А вони насміхаються над ним. Яльмар відпускає птицю на свободу.

У четвер хлопчик присутній на весіллі у мишей. Для того щоб він зміг потрапити туди, Оле-Лукойє зменшує його і пропонує переодягнутися в костюм олов’яного солдатика. Мишка везе його в весільний зал в наперстку по коридору, обмазаному салом. Зал теж виявляється весь в салі.

У п’ятницю чарівник розповідає хлопчикові про не надто хороших людей похилого віку, які намагаються затягнути його до себе, щоб почути його казки. Вони пропонують йому гроші, але Олі вони не потрібні. А потім Яльмар відправляється на подвійне торжество з приводу весілля і дня народження ляльки його сестри.

У суботу Олі відмовляється розповідати казки, тому що йому ніколи. Він повинен підготуватися до свята-неділі. Для цього йому необхідно зняти з неба і перерахувати всі зірки. Портрет прадідуся на стіні обурюється ненауковим розповідям чарівника і той ображається і йде.

Неділя — найдивовижніший день. Чарівник показує хлопчикові свого брата, якого теж звуть Оле-Лукойє. Але люди його називають по-іншому — Смерть. Він розповідає про те, що його брат не такий вже і страшний, як його малюють на картинках, і він теж розповідає казки, але лише дві. Одну дивну для тих, хто добре себе вів, і одну страшну для тих, хто вів себе погано.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *