Олександр Копиленко біографія скорочено

Біографія Олександра Копиленка скорочено викладена в цій статті.

Олександр Копиленко — український письменник, дитячий письменник, педагог, критик.

Олександр Копиленко біографія коротко

Олександр Іванович народився 1 серпня 1900 року в місті Костянтиноград у сім’ї залізничника (з 1922 — Красноград) Полтавської губернії.

Тут в 1912 році вступає до Красноградської вчительської семінарії і в 1916 році закінчує круглим відмінником природничий факультет.

У 1925 році закінчив біологічний факультет Харківського інституту народної освіти.

  • 1922 рік — перше оповідання: «Там мабуть край»
  • 1923 рік — виходить перша збірка «Кара-круча»
  • 1926 рік — оповідання для дітей «Сенчині пригоди»

Протягом 20-х років публікуються перші книги Копиленка «Кара-Круча», «Буйний хміль», «Іменем українського народу», які за короткий час кілька разів перевидавались.

Був Копиленко членом літературих об’єднань «Плуг», потім «Гарт», ВАПЛІТЕ, «Пролітфронту», виконував обов’язки редактора журналу «Всесвіт», входив до складу редколегії журналу «Соціалістична борозна», співробітничав у товаристві кінорежисерів, літераторів та сценаристів, яке скорочено називалось «Кореліс».

1934 року Олександр Копиленко видав збірку оповідань для дітей «В лісі», у якій були цікаві спостереження за природою, життям птахів та звірів. Відтоді і до кінця свого життя він немовби дописував цю книгу. У подальшому під назвою «Як вони поживають» вона отримала популярність серед читачів, неодноразово перевидавалася.

З 1934 року жив у Києві в будинку письменників Роліт. З Києвом пов’язані дія дилогії, що принесла письменнику популярність — романів «Дуже добре» (1936) та «Десятикласники» (1938).

Зробив дві подорожі — в Середню Азію і по Європі (Чехословаччина, Польща, НДР). Їздив на відкриття Турксибу, оглядав будівництво Біломорсько-Балтійського каналу, об’їздив всю Україну, бував у Грузії.

Під час Великої Вітчизняної війни працював на радіостанції «Радянська Україна», яка вела передачі для партизанів і населення тимчасово окупованих районів України.

Помер 1 грудня 1958 в Києві. Похований на Байковому цвинтарі.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *