Олександр Купрін біографія скорочено

Олександр Купрін біографія скорочено українською мовою відомого російського письменника-реаліста викладена в цій статті.

Олександр Купрін біографія коротко

Купрін Олександр Іванович народився 26 серпня ( 7 вересня) 1870 в місті Наровчат (Пензенська губернія) в небагатій родині дрібного чиновника.
1871 був складним для сім’ї Купріна — помер батько, і бідна сім’я переїхала до Москви .
У шестирічному віці Купріна віддали в клас Московського сирітського училища, з якого він вийшов в 1880 році. Після цього Олександр навчався у військовій академії, Олександрівському військовому училищі. Час навчання описано в таких творах Купріна, як: «На переломі (Кадети)», «Юнкера».

«Останній дебют» — перша опублікована повість Купріна (1889).
З 1890 року був підпоручиком у піхотному полку. Під час служби було видано багато нарисів, оповідань, повістей: «Місячної ночі», «В темряві».
Через чотири роки, Купрін вийшов у відставку. Після цього письменник багато подорожує по Росії, пробує себе в різних професіях. У цей час Купрін познайомився з Іваном Буніним, Антоном Чеховим і Максимом Горьким.

Короткі розповіді Купріна охоплюють безліч тематик: військову, соціальну, любовну. Повість «Поєдинок» (1905) принесла Купріну справжній успіх.

Кохання у творчості Купріна найбільш яскраво описане в повісті «Олеся» (1898), яка була першим великим і одним з найулюбленіших його творів, і повести про нерозділене кохання — «Гранатовий браслет» (1910).
Олександр Купрін також любив писати оповідання для дітей. Для дитячого читання ним були написані твори «Слон», «Шпаки», «Білий пудель» і багато інших.

Для Олександра Купріна життя і творчість нероздільні. Не приймаючи політику воєнного комунізму, письменник емігрує до Франції. Навіть після еміграції письменницький запал Купріна не вщухає, він пише повісті, оповідання, багато статей і есе. Незважаючи на це, Купрін живе в матеріальній нужді і тужить за батьківщиною. Лише через 17 років він повертається до Росії. Тоді ж публікується останній нарис письменника — твір «Москва рідна».

25 Серпня 1938 р. — письменник помер після важкої хвороби (рак язика). Похований у Ленінграді, на Літераторських містках, поряд з могилою Тургєнєва.

Коротка біографія письменника може бути розширена даними з хронологічної таблиці Купріна.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *