Олександр Македонський цікаві факти

Олександр Македонський цікаві факти з життя відомого полководця викладені в цій статті.  Історики всього світу визнають Олександра Великого, як найбільшого генерала і завойовника за всю історію людства.

Цікаві факти про Олександра Македонського

Був вихованцем Аристотеля. Македонський проявляв великий потяг до знань і філософії, дуже любив читати.

Він заснував велику державу, що охоплювала Македонію, Грецію, завойовану Перську імперію та Єгипет.

Олександр Македонський мав очі різного кольору — карого і блакитного. Це рідкісне явище називається — гетерохромія і зустрічається тільки у 1 % населення Землі.

Олександр Македонський був епілептиком, так само як і Юлій Цезарь. До того ж Олександр і Юлій народилися в липні.

Олександр, як і його батько — Філіп, страждав скалеотичним розладом шийних хребців. Його шия була викривлена так, що здавалося, ніби він увесь час дивиться вгору під кутом.

Олександр Македонський був невисокого зросту за македонськими стандартами, але при цьому у нього була коренаста тілобудова.

Олександр не програв жодної військової компанії. Тактичні схеми Олександра викладають у військових академіях і ВНЗ всього світу і сьогодні.

Олександр відрізнявся особливою вдачею та імпульсивним характером.

Коня запропонував македонському царю Філіпу II торговець з Фессалії Філонік за 13 талантів, що було величезною сумою в ті часи. Ніхто не міг приборкати норовливу тварину. Олександр схопився на спину коня і поскакав.

У самого Олександра були три дружини: Роксана, Парисатіда і Статіра. Роксана була однією з найкрасивіших жінок в Азії. Олександр узяв її в дружини по любові. У Олександра Македонського були два сини: Олександр VI Македонський (від Роксани) і Геракл Македонський (від Барсіни). Обидва його сини були вбиті не повнолітніми.

Коня Олександра Македонського звали «Буцефал», що означало «голова бика» або «бикоголовий». Це був вірний супутник Олександра протягом всього шляху в Індію. Олександр назвав більше 70 міст на честь себе і одне на честь свого коня.

Вважається, що він помер від лихоманки, але причина смерті Олександра залишається однією з найбільших таємниць стародавнього світу.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *