Олександр Олесь хронологічна таблиця

Олександр Олесь хронологічна таблиця життя і творчості (біографії) відомого письменника, поета, драматурга викладена в цій статті.

Справжнє ім’я Олександра Олеся — Олександр Іванович Кандиба

Олександр Олесь хронологічна таблиця

Дата Подія
5 грудня 1878 Народився в м. Білопілля в Лебединськім повіті Слобожанщини, Сумської області в чумацько-селянській сім’ї.
1893 Вступив до хліборобської школи у містечку Деркачі неподалік Харкова. Там Олександр брав участь у випуску рукописних журналів «Комета» та «Первоцвіт», в яких з’являються його перші вірші.
1897 Став вільним слухачем агрономічного відділення Київського політехнічного інституту, незабаром через матеріальні нестатки Олесь змушений був залишити його. Працює в херсонських степах.
1903 Вступив до Харківського ветеринарного інституту. Під час навчання в університеті , паралельно працює на Дарницькій скотобійні.
1905 Альманах «Багаття» вперше публікує твори Олександра Олеся.
1907 одружився з Вірою Свадковською, яка народила йому сина Олега Ольжича.
1907-1911 Збірки «З журбою радість обнялась» (1907), «Будь мечем моїм!..»(1909), «Книжка третя»(1911)
1912 Подорожує Гуцульщиною, Карпатами. Познайомився з І. Франком, з В. Гнатюком, О. Кобилянською, М. Коцюбинським.
1913 Подорож до Італії, написав низку віршів («Мов келих срібного вина», «Італійська ніч підкралась», «В долині тихий сон летить»), які збагачують українську мариністичну лірику, тобто пов’язану із зображенням морських пейзажів. Поет радісно зустрів повалення самодержавства.
1915 Поема «На зелених горах», «Юнацькі пісні» присвячені синові Олегові. dovidka.biz.ua
1917 Видає нову книжку поезій, в якій особливу увагу привертає цикл «З щоденника. Р. 1917», наснажений урочистими інтонаціями, що передають перші кроки у виборюванні національної самостійності.
1919 Після більшовицького жовтневого перевороту змушений виїхати до Угорщини. Еміграція стала трагедією життя Олеся — він сумує за Україною, це і висвітлено в багатьох його віршах.
1930 Збірка «Минуле України в піснях»
1935 Драма «Земля обітована».
1939 спалахнула Друга світова війна. Поета не покидають тривожні думи про сина Олега — активного учасника руху Опору. Нацисти схопили Олега Ольжича і в червні 1944 р. закатували в концтаборі Заксенгаузен. Так передчасно обірвалося життя відомого вченого-археолога і талановитого поета.
22 липня 1944 Олександр Олесь помер у Празі, невдовзі після того, як одержав повідомлення про загибель сина Олега. Похований на Ольшанському кладовищі в Празі.

Олександр Олесь біографія в датах може бути доповнена цікавими відомостями про письменника.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Хронологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *