Олександр Островський біографія

Олександр Островський біографія скорочено українською мовою відомого російського письменника і талановитого драматурга викладена в цій статті.

Островський Олександр Миколайович (1823 — 1886) — основоположник сучасного російського театру, засновник Артистичного гуртка, член -кореспондент Петербурзької Академії наук і володар премії Уварова.

Олександр Островський біографія коротко

Народився 31 березня (12 квітня) 1823 в Москві, виріс в купецькому середовищі. Мати померла, коли йому було 8 років. І батько одружився знову. Дітей у сім’ї було четверо.
Островський здобував освіту вдома. У його батька була велика бібліотека, де маленький Олександр вперше став читати літературу. Проте батько хотів дати синові юридичну освіту.

У 1835 році Островський почав навчання в гімназії, а потім вступив до Московського університету на юридичний факультет. Через захоплення театром, літературою, він так і не закінчив навчання в університеті (1843), після працював писарем в суді за наполяганням батька. У судах Островський служив до 1851 року.

У 1849 році було написано твір Островського «Свої люди — розрахуємося!», який приніс йому літературну популярність, його високо оцінили Микола Гоголь та Іван Гончаров. dovidka.biz.ua Потім, незважаючи на цензуру, було випущено безліч його п’єс, книг. Для Островського твори є способом правдиво зобразити життя народу. П’єси «Гроза», «Безприданниця», «Ліс» є одними з найголовніших його творів.

З 1856 року письменника бере участь у випуску журналу «Современник».

У 1863 році Островський був нагороджений Уваровської премією (за п’єсу «Гроза») і обраний член-кореспондентом Петербурзької Академії наук.

Островський заснував Артистичний гурток в 1866 році, завдяки якому з’явилося багато талановитих людей в театральному колі.
Разом з Артистичним гуртком він значно реформував, створив російський театр.
Будинок Островського часто відвідували відомі люди, серед яких І. А. Гончаров, Д. В. Григорович, Іван Тургенєв, А. Ф. Писемський, Федір Достоєвський, П. М. Садовський, Михайло Салтиков-Щедрін, Лев Толстой, Петро Чайковський, М. Н. Єрмолова та інші.

В 1874 році звявилося Товариство російських драматичних письменників і оперних композиторів, де Островський був головою. Своїми нововведеннями він домігся поліпшення життя акторів театру. З 1885 року Островський очолював театральне училище і був завідувачем репертуаром театрів Москви.

До кінця свого життя Островський відчував матеріальні труднощі. Напружена робота сильно виснажувала організм, а здоров’я все частіше підводило письменника. Островський мріяв про відродження театральної школи, в якій можна б було навчати професійній акторській майстерності.
Островський помер 2 (14) червня 1886 року в своєму маєтку. Письменника поховали поряд з батьком, в селі Миколо-Бережки Костромської губернії.

Особисте життя Островського

Драматург жив з жінкою з простої сім’ї — Агафією , яка не мала освіти, але була першою, хто читав його твори. Вона підтримувала його у всьому. Всі їхні діти померли в ранньому віці. З нею Островський прожив близько двадцяти років. А в 1869 році одружився на артистці Марії Василівні Бахметьєвій, яка народила йому шестеро дітей.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *