Олександр Степанович Попов біографія

Олександр Степанович Попов біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Олександр Попов біографія коротко

Олександр Степанович Попов (1859 — 1906) — фізик, електротехнік, винахідник, відомий як винахідник радіо.

Народився Олександр 16 березня 1859 в невеликому уральському селищі в сім’ї священика. Першу освіту  отримав у духовному училищі. Потім же він став вчитися в духовній семінарії Пермі. Вищу освіту здобув в університеті Петербурга. Ті роки в біографії Попова були важкими. Коштів не вистачало, тому Олександр не міг весь час приділяти навчанню, заняття він поєднував з роботою.

Захопившись фізикою, після закінчення університету почав викладати в Кронштадті. Потім став читати фізику в технічному училищі. З 1901 року був професором електротехнічного інституту Петербурга, а після його ректором.
Але справжнім пристрастю в біографії Олександра Степановича Попова були експерименти. Вільний час він присвячував дослідженню електромагнітних коливань. Використовуючи приймач Лоджа, Попов створив радіоприймач, який представив в квітні 1895 року.

Починаючи з 1897 року, Олександр Попов проводив радіотелеграфічні досліди на кораблях. У цей час Рибкін і Троецькій (асистенти Попова ) підтвердили можливість приймання сигналів на слух, після чого Попов модифікував структуру свого винаходу.

У 1901 р. Попова призначили професором Петербурзького електротехнічного інституту, а 1905 р. його вибрали ректором цього інституту. Попов був Почесним інженером-електриком 1900 і почесним членом Російського технічного товариства (1901).

Помер 13 січня 1906 року.

Автор: Гнатюк У рубриці: Фізики

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *