Олександр Столєтов

Фізики

Олександр Григорович Столєтов коротка біографія великого російського фізика викладена в цій статті.

Олександр Столєтов біографія

Російський фізик народився 10 серпня 1839 року в родині володимирського купця.

Олександр в 1849 році вступає у володимирську гімназію, після закінчення якої, він зрозумів, що в подальшому хотів би пов’язати свою долю з математикою і фізикою. У 1856 році Столетов вступає до Московського університету на фізико-математичний факультет на безкоштовне навчання, отримуючи стипендію від держави.

Закінчивши Московський університет в 1860 році, він, через 2 роки покидає Москву. Виїхавши за кордон, Олександр Григорович зайнявся науковими працями. Але незабаром, в 1866 році, вчений повертається на батьківщину. У 1867 році починає працювати викладачем фізичної географії та математичної фізики в Московському університеті. Паралельно з роботою він пише магістерську дисертацію. Уже в травні 1869 фізик захищає свою дисертацію і отримав звання доцента.

У 1871 році він приступив до написання докторської дисертації, вивчаючи магнітні властивості заліза. Через рік Олександр Григорович успішно захищає і цю роботу на тему «Дослідження про функції намагнічування м’якого заліза» і отримує посаду ординарного професора в Московському університеті.

Незабаром при університеті відкривається фізична лабораторія, яку облаштовував Столетов. Це була перша лабораторія фізики в Росії з навчально-дослідним профілем. Його докторська дисертація принесла йому популярність не тільки на батьківщині, і в 1881 році він представляв Росію в Парижі на Всесвітньому Першому конгресі електриків.

Що відкрив Олександр Григорович Столєтов?

З 1888 році А. Григорович починає вивчати фотоефект, відкритий Герцем. Він винайшов установку, за допомогою якої можна досліджувати різні сторони даного явища.

У 1896 році Столетов підхопив бешиха, від якого йому насилу вдалося вилікуватися. Але тільки видужавши, він знову захворює – роки досліджень дали про себе знати.

Помер А. Г. Столетов 27 травня 1896 року в Москві від запалення легенів

Оцініть статтю
Додати коментар