Олександр Твардовський біографія коротко

Олександр Твардовський біографія коротка викладена в цій статті.

Олександр Твардовський біографія коротко

Олександр Твардовський — радянський письменник і поет, лауреат багатьох премій, головний редактор журналу «Новий світ».

Олександр Трифонович Твардовський народився 8 (21) червня 1910 в Смоленської губернії на хуторі Загір’я в селянській родині. Олександр досить рано почав писати вірші. У 14 років він вже залишав свої замітки в газетах. Його роботи сподобалися М. В. Ісаковському, який став хорошим другом і наставником юного поета.

У 1931 році з’явилася у пресі його перша поема під назвою «Шлях до соціалізму». Він одружився з М. І. Горєловою, у них народилося дві дочки. До того моменту всю родину письменника розкуркулили, а рідний хутір спалили. Незважаючи на це, він підтримував колективізацію та ідеї Сталіна. З 1938 року він став членом ВКП (б). dovidka.biz.ua

У 1939 році отримав диплом Московського інституту філософії, літератури та історії. Потім був призваний до лав Червоної Армії, а також брав участь у Фінській війні в якості військового кореспондента. У роки Великої вітчизняної війни вийшла в світ найвідоміша поема письменника — «Василь Тьоркін». Ця поема стала втіленням російського характеру і загальнонародного патріотизму.

У 1946 році Твардовський закінчив роботу над поемою «Будинок біля дороги». У 1960-і роки письменник написав поему «По праву пам’яті», де розповідав всю правду про життя свого батька і про наслідки колективізації. Цей вірш до 1987 року було заборонено до публікації цензурою. Поряд з віршами, письменник захоплювався і прозою. Так, в 1947 році вийшла в світ його книга про минулу війну «Батьківщина і чужина». У 1960-і роки поет виявляв себе як професійний критик і написав статті про творчість С. Маршака, М. Ісаковського, І. Буніна.

Протягом багатьох років Твардовський був головним редактором журналу «Новий світ». У 1970 році письменника змусили залишити пост редактора.

О. Т. Твардовський помер 18 грудня 1971 від раку легенів. Поета поховали на Новодівичому кладовищі.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *