Олексій Коломієць біографія скорочено

Олексій Коломієць біографія скорочено викладена в цій статті.

Олексій Коломієць коротка біографія

Олексій Федотович Коломієць— український письменник та драматург.

А. Ф. Коломієць народився 17 березня 1919 року в селянській родині в селі Харківці (нині Лохвицький район Полтавської області). Він був шостою дитиною в сім’ї яка рано втратила свого батька. Закінчив семирічну школу.

Навчався в Харківському інституті радянської торгівлі, а з 1938 по 1941 рік — в Харківському університеті на історичному факультеті. Брав участь у Великій Вітчизняній війні. Член ВКП (б) з 1944 року.

З 1950 по 1953 рік працював головним редактором газети «Молодь України», з 1953 року по 1960 рік працював завідувачем відділом журналу «Зміна». У 1950-ті починає писати розповіді, які потім увійдуть до збірки «Біла криниця».

Вперше ім’я Коломійця з’являється на театральних афішах на початку 1960-х років. Перша проба пера — п’єса «Фараони» принесла йому успіх, п’єсу було поставлено в декількох театрах.

П’єси написані Коломійцем ставилися на сценах театрів Москви, Києва, Львова, Вінниці, Ніжина, Херсона, і інших міст СРСР, а також в Болгарії, Польщі, Канаді, Югославії.

У 1977 році Олексій Коломієць за драматичну дилогію «Голубі олені» та «Кравцов» був удостоєний премії ім. імені Тараса Шевченка.

Помер драматург 23 листопада 1994 р.

Твори Коломійця

  • Голубі олені
  • Дикий ангел
  • Кравцов
  • Фараони
  • Планета Сперанта
  • За дерев’яним порогом
  • Камінь русина

Також ви можете ознайомитися з хронологічною таблицею Олексія Коломійця, щоб краще підготуватися до занять.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *