Оноре де Бальзак біографія коротко

Оноре де Бальзак біографія на українській мові скорочено відомого французького письменника викладена в цій статті.

Оноре де Бальзак біографія скорочено

Оноре де Бальзак народився в місті Тур 20 травня 1799.  У сім років Оноре почав навчання у Вандомському училищі, але навчався неохоче, хоча багато читав.

1814 родина Бальзаків оселяється в Парижі. Оноре продовжив навчання у приватних школах. У 1816 він почав вивчати право в Сорбонні, одвідував практику в адвокатській конторі. Але після отримання ліцензії в 1819 вирішив відмовитися від права на користь літератури.

Живучи впроголодь на горищах Парижа, Бальзак почав писати сенсаційні романи на замовлення, публікуючи їх під псевдонімом.
Протягом всього свого життя він працював з гарячковою активністю, спав кілька годин вечорами і писав з півночі до полудня наступного дня.
Він виривався із боргів, які зростали швидше, ніж надходження від його ділових починань.
Першим успіхом Бальзака була книга «Шуани » ( Les Chouans, 1829) , за нею пішов «Шагренева шкіра»(1831).

У наступні 20 років він представив величезну колекцію романів і новел під назвою «Людська комедія».  Ця велика робота відтворювала французьке суспільство свого часу, докладно описуючи деталі більш ніж 2000 фігур з кожного класу та професії.

Головними романами Бальзака є «Людська комедія», «Луї Ламбер» (1832), «Євгенія Гранде» (1833), «У пошуках абсолюту»(1834), «Батько Горіо» (1835), «Втрачені ілюзії» (1837), «Цезар Бірото» (1837 ), «Кузина Бетте» (1847 ) і «Кузен Понс» (1847).

Непривабливий, незграбний чоловік , Бальзак мав кілька вельми відомих зв’язків. Лише за пару місяців до смерті він одружився з польською графинею Евеліною Ганською, з якою він вів романтичне листування протягом 18 років.

Саме завдяки спідкуванню з Ганськов був на Україні. Бальзак двічі відвідував Україну: у вересні 1847-січні 1848 р. і протягом останніх місяців 1849-го до квітня 1850 року. Окрім Верхівні, маєтку Ганської, він кілька разів був у Бердичеві. Україна вразила його своїми полями і родючою землею.

Помер 18 серпня 1850 року у Парижі.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *