Опис картини Айвазовського «Буря на морі вночі»

«Буря на морі вночі» — зразок емоційної живопису, що передає характер і темперамент морської стихії.

Опис картини Івана Айвазовського «Буря на морі вночі»

Палітра картини захоплює поєднанням золотистих відтінків і темних, лілово- фіолетових.

Художник зобразив неспокійне розбурхане море і самотній корабель, що протистоїть тискові стихії. Ніч. Сяйво нічного світила вихоплює з темряви центр хвилястої стихії, покриває хвилі тремтячим золотом. Здається, що місяць розірвав густий покрив хмар тільки для того, щоб урочисто висвітлити дику і прекрасну гру морської бурі.

Корабель здається чужим серед цієї буйної краси. Його силует темний, він вторгається в нерукотворну красу моря і неба.

Людина не здасться, завдяки своїй життєстійкості і волі вона обов’язково отримає перемогу в цій жорстокій сутичці зі стихією.

Дивовижний ефект на глядача справляє картина. Вируючі хвилі змінюють один одного абсолютно природно, і море начебто по-справжньому «дихає». Стоячи поруч з полотном, глядач начебто навіть чує рокіт хвиль і відчуває, що на нього ось-ось покотиться справжня хвиля.

Картина відрізняється темною стриманою колористичною гамою. Велику роль в картині грає світло. Художник в точності передає ефекти, які створює місячне світло на поверхні моря, що хвилюється. Місячне світло, потужним потоком прорізає темряву, — як символ життя і вічності, він немов віщає про порятунок корабля.

Картина «Буря на морі вночі» з великою майстерністю передає стан природи — стан моря, рух хмар. Страсна, прониклива ця картина є одним з найпоетичніших зображень моря в російському живописі 19 століття.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *