Опис картини Айвазовського «Дев’ятий вал»

«Дев’ятий вал» — одна з найзнаменитіших картин Івана Айвазовського. Створена в 1850 картина відразу ж стала найзнаменитішою і була придбана Миколою I.

Опис картини «Дев’ятий вал»

Айвазовський показує море, яке ще не встигло заспокоїтися після шаленого нічного шторму, і людей, на обламках човна в океані. Золоті промені вранішнього сонця освітлюють хвилі. Найбільша з них — дев’ятий вал — вже готова обрушитися на людей.

Змучені нерівною боротьбою зі стихією, вони намагаються врятуватися на дерев’яних уламках щогли свого корабля. Всіма образотворчими засобами Айвазовський підкреслює велич моря і завзятість людей. Але ми не бачимо на картині жаху катастрофи. Нехай шаленіє стихія і котяться гігантські хвилі. Віра і мужність людей допоможуть їм справитися з бідою.

З чудовим майстерністю і силою передано Айвазовським пишність моря, що хвилюється і здається по-справжньому «живим». Верхня частина полотна написана в рожево- фіолетових тонах —  перші промені сонця проходять через схожі на туман, хмари. Внизу — тривожне синьо-зелене море, гребені хвиль якого переливаються всіма кольорами веселки.

Барвисте пишність раннього сонячного ранку над бурхливим морем передано І. Айвазовським з чудовою сміливістю і силою. Він з’єднав в одне ціле золотисті, бузкові, зелені та сині тони. У картині все знаходиться в русі, і глядачеві інколи здається, що кольори ці змінюють один одного разом з морськими хвилями.

Картина Айвазовського «Дев’ятий вал» — гімн мужності людини, що бере верх над силами стихії, наскільки страшної, настільки і прекрасної у своїй величі.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: А

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *