Опис картини «Хвиля» Айвазовського

Картина «Хвиля» (Волна) — полотно руки майстра — мариніста Івана Костянтиновича Айвазовського, написаний в 1898 році, коли його творець вже переступив вісімдесятирічний рубіж.

 Опис картини «Хвиля» Айвазовського

Полотно захоплює нас своїми гучними хвилями. Ми спостерігаємо всепоглинаюче і безкрає, лазурне, ультрамаринове, сталеве, бірюзове, синьо-зелене, смарагдове, сліпуче — біле море. Картина буквально просякнута вологою, вільно вирує і немов виходить за межі невеликого простору полотна.

Автор відступив від своїх традиційних робіт, де зображував кораблі під час шторму і морські пейзажі. На цій картині він зобразив головну ідею своєї творчості, те, що тільки він міг майстерно передати лише фарбами і пензлем. Морська стихія на хвилину підкорилася руці майстра і ступила на картину, назавжди завмерши, не втративши від цього своєї дикості і непокори.

Ця робота, написана за кілька років до смерті художника, дозволяє пережити цілий шквал сильних емоцій. У ній полягає квінтесенція майстерності та сили уяви. З першого погляду на полотно ви немов проникаєте в його епіцентр. Картину «Хвиля» критики називають найдосконалішим творінням Айвазовського. Кожен мазок здається твором мистецтва.

Ця робота передає важкий тривожний настрій своїми насиченими синіми тонами, хвилі злітають вгору, утворюючи рясну білосніжну піну, морська безодня готова поглинути кожного своєю міццю. Проте яскраві аквамаринові нотки захоплюють своєю чистотою, це наче сонце, що відбилося про воду крізь товщу непрохідних хмар. Якщо придивитися уважніше до верхньої частини картини, то можна побачити теплий сонячний промінь. Хвилі митця не темні і безжальні, вони наповнені кольором і життям, в них грає багате поєднання світла і півтонів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: А

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *