Опис картини «Море. Коктебельська бухта» Айвазовського

Картина «Море. Коктебельська бухта» написана в 1853 році (полотно, олія, розмір 82,5 на 118 см) знаходиться у виставковому залі Феодосійської галереї імені Айвазовського.

Опис «Море. Коктебельська бухта» Айвазовського

Картина написана в жовтих, помаранчевих, червоних тонах, які роблять її дуже теплою і приємною, але за зовнішньою красою прихований справжній трагізм.

На картині зображено схвильоване море, яке вже втомилося від поривів вітру. З одного боку воно обрамлене берегом, з іншого — величезним, що займає більшу частину картини, небом. Вдалині височіють могутні прибережні скелі стародавнього масиву Кара- Даг, за яким ховається помаранчеве сонце, що намагається своєю позолотою заспокоїти розпалені хвилі. Вже з’явився молодий місяць, а хмари поспішають слідом за заходом сховатися за скелями аби залишити в спокої море, виснажене денною негодою.

Тільки невеликий корабель, долею занесений майже до самого берега, продовжує боротися з вітром, вперто розвертаючись у відкрите море — до свободи. Вітрила прибрані, але вимпел і серп, які тріпочуть на вітрі не збираються здаватися хвилям. А ті, все ще розбурхані, з гнівними пінними гребенями перевалюються через палубу, приховуючи судно від очей моряків, які стоять на березі. 

На березі терпляче чекає гарної погоди рибальський човен, йому теж хочеться гордо підняти своє вітрило і поплисти по морю, не боячись бути розбитим в гніві об прибережні скелі. І море, як би погоджується з тікаючими хмарами, сонцем і місяцем в чистому вечірньому небі, розгладжуючи свою хвилі в сонячній доріжці до заходу.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: А

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *