Опис картини «Серед хвиль» Айвазовського

Картина «Серед хвиль» (Среди волн) вважається вершиною творчості Айвазовського. Вона була написана в 1898 році, коли художнику було вже за 80 років.

Опис картини «Серед хвиль» Айвазовського

Замість схвильованого моря художник зображує тепер бурхливу стихію — вируюче, вкрите хвилями, штормове море і грозове небо.

На величезному полотні вгорі зображено лише вузьку смужку грозового неба з низько пливучими хмарами, весь інший простір заповнили хвилі бурхливого моря. Промінь сонця, пробившись крізь хмари, ніби тоне в морській безодні. Хвилі піняться, стикаються в шаленому вирі, досягаючи на передньому плані майже натуральних розмірів. Композиційним стрижнем твору служить центральна хвиля з білосніжною піною на гребені, яка наскрізь пронизана сонячним світлом. Як і більшість творів художника, картина «Серед хвиль» написана імпровізаційним методом.

Вражаюче поєднання сріблясто-сірих, сірувато-синіх, синьо -зелених тонів. Фарби палітри майстра легко і вільно лягають на поверхню полотна; шар їх настільки тонкий, що місцями проступає білий колір грунту.

У картині чудово передана краса розбурханого моря. Художник немов би ретельно досліджує найменший вигин хвилі, легке мереживо піни, і ця ретельність не заважає йому створити пейзаж, в якому все зведено воєдино, завдяки чому виникає героїчний і водночас проникливий — ліричний образ моря.

У картині відображено прагнення до лаконічності кольору, конкретизації образу. З пристрасною напруженістю, емоційністю виражені краса і міць бурхливого моря. З великою майстерністю зображено неозорий морський простір, хвилі покриті піною та пронизані сонячними променями. Цей одухотворений образ моря — один із шедеврів російського та світового живопису.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: А

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *