Опис картини Ван Гога “Соняшники”

соняшники опис ван гог Мистецтво

“Соняшники” – картина нідерландського художника Вінсента Ван Гога була написана з 1887 по 1889 роки. Картина зберігається в Лондоні (Національна галерея, Великобританія). Розмір: 92 × 73 см.

Ван Гог “Соняшники” опис картини

Картина «Соняшники» є візитівкою творчості Вінсента Ван Гога – видатного голландського живописця епохи постімпресіонізму. Художник обожнював цю квітку, вважав його символом вдячності і подяки. Сам жовтий колір асоціювався у нього з дружбою і надією.

Груба на вигляд селянська ваза, в якій стоять соняшники, справляє враження непропорційно маленької і тендітної порівняно з величезними квітами. Соняшникам мала не тільки ваза – їм не вистачає простору всього полотна. Суцвіття та листя соняшників впираються в краї картини, як ніби невдоволено «відсахуючись» від рами. Художник наносить фарби дуже густим шаром (техніка «імпасто»), видавлюючи їх безпосередньо з тюбика на полотно. На полотні виразно видно сліди дотику пензля і спеціального ножа. Рельєфна шорстка поверхня картини являє собою ніби зліпок шалених почуттів, які опанували художником. Написані енергійними рухливими мазками соняшники справляють враження живих – важкі, наповнені внутрішньою силою суцвіття і пружні гнучкі стебла знаходяться в постійному русі, пульсують, набухають, ростуть, дозрівають і в’януть на очах у глядача.

Натюрморти з соняшниками сяють усіма відтінками жовтого кольору – кольору сонця. Ідея художника ясна: домогтися ефекту сонячного сяйва, світіння жовтого кольору.

Ван Гогу була дарована здатність з надзвичайною гостротою відчувати колір. Кожен відтінок кольору асоціювався у нього з цілою сукупністю образів і понять, думок і почуттів. Кожен мазок на полотні мав силу вимовленого слова. Улюблений Ван Гогом жовтий колір був втіленням радості, доброти, доброзичливості, енергії, родючості землі і життєдайного сонячного тепла. І яскравіше самого сонця сяють на полотні соняшники, немов ввібрали в себе світло його гарячих променів і випромінюють його в навколишній простір.

З полотна соняшники дивляться на глядача, буквально затягуючи його в свій магічний світ, в якому панує хаос і сум’яття. Не випадково виникає бажання поправити їх у вазі, щоб внести якусь впорядкованість. Просте за задумом зображення через велику кількість яскравого жовтого кольору буквально в’їдається в свідомість, вражаючи своєю емоційністю …

«Соняшники» Вінсента Ван Гога є символом прекрасного і одночасно трагічного буття, його квінтесенцією. Квіти, які розпускаються і в’януть; живі істоти, які народжуються, визрівають та старіють; зірки, які спалахують, палають і гаснуть.

“Соняшники” опис картини коротко

Картина «Соняшники» стала найвідомішою із серії робіт художника, присвячених квітам. Полотно рясніє різними відтінками жовтого кольору.

Це натюрморт, на якому зображені соняшники, що стоять у вазі. Ваза стоїть на столі, вкритому скатертиною відтінку охри. Позаду видно ділянку блідої лимонної стіни. Пропорції в картині явно порушені, тому пишні бутони на довгих звивистих ніжках здаються занадто важкими для такої маленької майже невагомої вази.

Соняшники хаотично переплітаються між собою. Їхні голівки дивляться в різні боки. Найвищі й пишні квіти наче прагнуть вирватися назовні та вийти за межі полотна. Так багато в них життя та якоїсь нестримної енергії.

А ось бутони на коротких ніжках біля краю вази, навпаки, здаються зів’ялими та похмурими. Є серед соняшників і ті, що майже повністю втратили свої пелюстки.

На своєму полотні художник прагнув відтворити образи квітів такими, якими бачив їх у своїй уяві. Занадто великими, трохи непоказними, але по-справжньому живими та спритними. Ці квіти, на думку художника, символізують надію та є джерелом життєвих сил людини.

Оцініть статтю
Додати коментар