Опис шиншили

Зоологія

Розповідь про шиншил допоможе написати твір-опис і дізнатися багато цікавого про цих тварин.

Опис шиншили

Шиншила – це гризун сімейства шиншилових. Тіло шиншил покрите м’якою густою шерстю сірого, попелястого або білого забарвлення. У XX столітті було виведено понад 40 різних видів шиншил, колір шерсті яких має більше 250 відтінків.
Голова у шиншил кругла, шия коротка. На хвості ростуть жорсткі волоски. Довжина тіла становить 22-38 см, а хвіст виростає завдовжки 10-17 см. Вага шиншили може бути 700-800 грам, при цьому самки більші і важчі самців.

Вночі шиншили легко орієнтуються завдяки величезним очам, які мають вертикальні зіниці. Вуса ссавців виростають до 10 сантиметрів в довжину. Вуха шиншил округлої форми і мають довжину 5-6 см. У вушних раковинах знаходиться спеціальна перетинка, за допомогою якої шиншила закриває вуха, коли приймає пісочну ванну.

Скелет шиншили може стискуватися в вертикальній площині, тому звірята можуть залазити в найменші щілини. У шиншили короткі, але досить сильні лапки з невеликими чіпкими кігтиками. Кігтики допомагають шиншилам, що живуть на волі, лазити по скелях, в ущелинах яких вони мешкають. Зуби у шиншил дуже міцні, як і у всіх гризунів.

Скільки живе шиншила? Тривалість життя шиншили досягає 20 років.

Де живе шиншила? Природний ареал – високогірні пустелі Анд в Чилі, Перу, Болівії і Аргентині.

Чим харчується шиншила?

Як і всі гризуни, шиншила харчується насінням, злаками, трав’янистими рослинами, лишайниками, корою, мохом, бобовими, кактусами, чагарниками, а також комахами.
Домашніх шиншил годують сушеними продуктами  (яблуками, морквою, кропивою), сіном, сушеними кульбабами, горіхами, сухофруктами, а також спеціальними кормами. Не варто годувати шиншилу свіжими овочами та фруктами, так як це може призвести до проблем зі шлунком.

Розмноження шиншил

Пари у шиншил моногамні. У віці 7 місяців звірята досягають статевої зрілості. Самка може давати потомство до трьох разів на рік. В середньому народжується двоє дитинчат, але іноді і більше. Тривалість вагітності приблизно 115 днів. Самець допомагає самці доглядати за шиншиллятами. Маленькі шиншили народжуються з відкритими очима, з шерстю і можуть самі пересуватися.

Через красиве хутро на шиншил полювали, і їх популяція знизилася. В даний момент існують шиншилові ферми, на яких звірків вирощують заради хутра. Також шиншила стала популярним домашнім вихованцем.

Цікаві факти про шиншил:

Шиншили погано бачать, але зате добре орієнтуються завдяки нюху;

У шиншили немає потових залоз, тому вона нічим не пахне;

У дорослої шиншили зуби оранжевого кольору. Дитинчата народжуються з білими зубами, які змінюють колір з віком.

Шиншили купаються не в воді, а в піску або в пилу;

Шиншили вміють стрибати у висоту до 2х метрів і навіть вище, а також вони можуть спати вниз головою, в вертикальному і в горизонтальному положенні

Оцініть статтю
Додати коментар