Опис сойки

Опис сойки

Сойка – птах родини воронових. Довжина тіла близько 34 сантиметрів, вага 146-196 г.

Має яскраве, пухке оперення, помітний широкий хохол на голові і досить довгий хвіст. Колір тулуба рудувато-коричневий, крила, хвіст, у деяких підвидів і верх голови — чорні, пір’я на плечах — яскраво-блакитні з вузькими чорними смужками.

Сойка має здатність переймати звуки інших птахів, тобто має хороші імітаторські здібності. Пташка належить до найбільш обдарованих пересмішників. Їй підвладні не тільки всі звуки живої природи, а й нескінченна різноманітність механічних звуків. Іноді можна почути спільний спів сойок. Кожна з них навперебій спочатку видає мінорну свистячу трель, після якої йдуть тихий клекіт, глухий передзвін. До квітня подібні концерти закінчуються, після чого спів сойки можна тільки іноді почути на гніздовій ділянці. У всіх випадках спів сойки – явище вкрай короткочасне і нерегулярне. Воно припиняється, щойно пташка зів’є гніздо.

В природі сойка уникає відкритих місць, більше полюбляє перельоти з крони на крону. По землі пересовується невпевненими стрибками, тому внизу довго не затримується.

Сойка відіграє роль «поліцейського лісів»: вона завжди на сторожі, своїм скрипучим голосом подає знак лісовим мешканцям про появу людини набагато раніше, ніж людина її помітить.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Твори з укр мови

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *