Опорно-рухова система: цікаві факти

Цікаві факти про опорно-рухову систему розширять ваші знання про можливості людського організму.

Опорно-рухова система: цікаві факти

1. У тілі людини налічується близько 640 м’язів, але залежно від методу підрахунку їх кількість визначають і до 850.

2. Щоб зробити один крок, ми задіємо 200 м’язів. Це чимале навантаження, враховуючи, що людина в день робить у середньому 10000 кроків.

3. Усі м’язи діляться на три типи: серцевий м’яз, скелетні і гладкі. Скелетні м’язи разом зі скелетом формують опорно-рухову систему людини. Гладкі м’язи скорочуються незалежно від бажання людини і підкоряються сигналам вегетативної нервової системи, так як входять до складу клітин шкіри і внутрішніх органів. Серцева м’язова тканина називається міокард і становить основну масу серця.

4. При народженні у всіх нас близько 300 кісток (багато кісток немовляти складають кістки менших розмірів, наприклад — кістки черепа. Це полегшує дитині процес народження, проте пізніше, в ході дорослішання, кістки зростаються і стають твердіше). Скелет дорослої людини складається приблизно з 220 кісток, які з’єднані між собою. Деякі сполуки кісток абсолютно нерухомі, наприклад з’єднання кісток черепа (шви), інші — рухливі або піврухливі.

5. Вранці людина приблизно на сантиметр вище, ніж увечері. Хрящі між кісток стискається унаслідок стояння, сидіння і т.д., що робить нас трохи нижче під кінець дня.

6. Найміцніша кістка людського скелета — щелепна. А найсильніший м’яз — язик. Одними з найсильніших є також жувальні м’язи. Сила їхнього тиску в звичайному стані сягає від 9 до 15 кг, а коли людина їсть тверду їжу (наприклад, горіхи), тиск цих м’язів збільшується до 100 кг.

7. Близько 25% всіх м’язових волокон зосереджені на обличчі і шиї людини. Завдяки цьому ваша міміка може бути різноманітною і красномовною. При розмові в тілі людини синхронно діють близько 100 м’язів.

8. У ногах знаходиться чверть всіх кісток людини. З близько двох сотень кісток людського тіла 52 розташовані саме в нижніх кінцівках.

Найбільшою кісткою є стегнова. Вона становить 27,5% від людського зросту.

9. Кістки міцніші деяких видів заліза. Це не означає, що кістки зламати неможливо, оскільки вони набагато менш щільні, ніж залізо. Межа міцності кісток в 3,5 рази менше, ніж у заліза. Залізо набагато важче кісток, проте кістка вагою 1 кілограм міцніше заліза з такою ж вагою.

10. М’язи відокремлюються одна від одної спеціальними фасціями — захисною плівкою. Вона являє собою сполучну оболонку, яка виступає в ролі захисту м’язів від тертя. Також фасція служить для обмеження зміщення м’язових волокон в сторони.

11. Один з найбільших і масивних м’язів людини — це сідничний м’яз. Його середня довжина близько 20 см. Найкоротшим м’язом є стремений (м’яз, що напружує барабанну перетинку), довжина його дорівнює 1,27 мм.)

12. На м’язову тканину людини припадає приблизно 40% від усієї маси тіла (приблизно 20 кг). При цьому 50% всієї маси м’язів припадає на ноги, 30% — на руки і 20% — на м’язи голови і тулуба.

13. Виснажливі тренування можуть підвищувати внутрішню температуру тіла до 40 градусів.

14. Після тренування для повного відновлення м’язових волокон необхідно в середньому близько 48 годин. Найшвидшими з відновлення є м’язи трицепса, а найдовше відновлюється спина. Будьте уважні і враховуйте цей нюанс при побудові програми тренувань.

15. За твердженнями французьких невропатологів, у людини, яка плаче — задіяно близько 43 м’язових груп, а у тієї, яка сміється — 17 груп.

Поцілунки є відмінним профілактичним засобом проти появу зморшок на обличчі, оскільки задіюють від 29 до 34 лицьових м’язів.

16. М’язи атрофуються в два рази повільніше, ніж зростають. Це означає, що достатньо один раз наростити мускулатуру — а далі її підтримувати регулярними тренуваннями. І краса і здоров’я вам забезпечені!

17.Не займаючись, людина втрачає в 30 років 15% м’язів, в 40 років — 28%, в 50 років — 40% м’язів. При такій втраті м’язової маси майже неминуче наступають проблеми з опорно-руховим апаратом, і доводиться ходити з паличкою.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про людину

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *