Оскар Уайльд біографія коротко

Оскар Фінґал О’Флагерті Вілс Уайльд  (Oscar Fingal O’Flahertie Wills Wilde) — ірландський філософ, естет, письменник, поет. Оскар Уайльд біографія на українській мові скорочено в цій статті.

Оскар Уайльд біографія коротко

Оскар народився 16 жовтня 1854 року в Дубліні, його батько був лікарем-офтальмологом, а мати письменницею і журналісткою. Першу освіту Оскар Уайльд здобув удома. Батьки, чудово освічені, прищепили йому з дитинства любов до книг і мов.

З 1864 по 1871 Оскар Уайльд навчався в Королівській школі Портора (поблизу Дубліна), яку закінчив із золотою медаллю. Уайльд був удостоєний Королівської шкільної стипендії для навчання в дублінському Трініті-коледжі (коледжі Св. Трійці)

У цьому навчальному закладі Уайльд придбав не тільки знання, а ще деякі переконання, риси характеру, які він зберіг на все життя.

У 1874 році Уайльд, удостоївся стипендії на навчання в Оксфордському коледжі Магдалини на класичному відділенні. Ще під час студентства Оскар подорожував по Європі, а також написав кілька творів. За поему «Равенна» отримав Ньюдігейтську премію. По закінченню університету оселився в Лондоні, їздив по США з лекціями.

Перший опублікований збірник Уайльда «Вірші» вийшов в 1881 році. Повернувшись до Лондона, Оскар одружується на Констанції Ллойд (у них було 2 сина, для яких він сам писав і видавав казки).

Наступний період його життя був літературно плідний. Він працював журналістом (був редактором журналу «Жіночий світ»), а також написав безліч оповідань в той час. У 1890 році був опублікований популярний роман Уайльда «Портрет Доріана Грея».

Дотепність письменника прекрасно проявилося в комедіях «Ідеальний чоловік», «Як важливо бути серйозним», «Саломея». Після любовного зв’язку з Альфредом Дугласом (він кинув сім’ю через ці відносини), маркіз Куїнсберрі подав на Уайльда до суду. Оскар був засуджений на два роки в’язниці, в якій остаточно зламався морально. Звільнившись у 1897 році, оселився у Франції, змінивши ім’я на Себастьяна Мельмота, написав «Баладу Редингскої в’язниці».

30 листопада 1900 життя Уайльда обірвалося в результаті хвороби (менінгіту).

В цій статті викладена біографія Оскара Уайльда скорочено, також ви можете використати для підготовки хронологічну таблицю письменника.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Мистецтво
Коментарі:
  1. 2 года ago
  2. 2 года ago
  3. 1 год ago
  4. 1 год ago
  5. 1 год ago
  6. 8 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *