Оскар Уайльд цікаві факти

Оскар Уайльд цікаві факти з життя та біографії відомого письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.

Цікаві факти про Оскара Уайльда

Повне ім’я — Оскар Фінгал О’Флаерті Уиллс Уайльд.

Письменник народився в багатій, відомій родині. Батько його — сер Вільям Уайльд — був хірургом. Мати Оскара — леді Джейн Франчески Уайльд — світська дама, яка також писала вірші під псевдонімом Speranza — Надія.
Мати хотіла дочку, і ось маленького Оскара одягали в сукні і говорили на нього «вона», поки леді Уайльд не народила дочку Ізолу.

До десяти років Оскар Уайльд отримав освіту вдома, від французької гувернантки він навчився французької мови, від німецької — німецької.

У 1878 році закінчив Оксфорд з відзнакою.

Оскар Уайльд був дуже своєрідною і екстравагантної особистістю. І навіть два роки провів у в’язниці. Оскара засудили за звинуваченням в содомії. Його книги та п’єси не хотіли купувати та ставити на сцені,

Під кінець життя Уайльд з деяких причин змінив своє ім’я на Себастьяна Мельмота.

Роман Оскара Уайльда «Портрет Доріана Грея» написаний за 3 тижні! Це був перший і останній його роман. Роман був екранізований більше 25 разів

Оскар Уайльд помер у вигнанні у Франції від гострого менінгіту, викликаного вушною інфекцією. Він був похований в Парижі на кладовищі Баньйо. Приблизно через 10 років Уайльд був перепохований на кладовищі Пер-Лашез, а на могилі його встановлено крилатий сфінкс з каменю роботи Джейкоба Епстайна.

Вайльд був дуже спостережливим і часто переймав звички відомих людей, копіював їхні жести і поведінку. Так, зачіску він робив як Нерон, щоб посилити схожість рис обличчя з обличчям римських імператорів. Із напоїв замовляв у ресторанах абсент, бо його пив Ш. Бодлер. Його стіл був такий самий, як у Карлейля. Писати твори цей «апостол гедонії і фантазії» сідав у білій рясі з чорним капюшоном, бо саме такий одяг був на Бальзакові у часи художньої праці. Навіть голос у Вайльда був професійною імітацією голосу актриси Сари Бернар.

Вайльд знав собі ціну. Коли американський видавець запропонував йому п’ять тисяч доларів за роман у тисячу слів, письменник відмовився, бо, за його висловленням, «у англійській мові немає 100 тисяч слів». Одна газета надіслала йому анкету з проханням назвати десять кращих книг. Вайльд відповів: «Не можу їх назвати, сам іще не написав стільки».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *