Основні принципи вчення Махатма Ганді

Основні принципи вчення Махатма Ганді

 1. «Якщо бажаєш, щоб світ змінився, — сам стань цією зміною».
  Новий спосіб мислення змусить тебе поводитися інакше, тому хід твого житті зміниться. Спробуй не ображатися, не злитися, як ти звик зазвичай це робити. Відповідай ввічливо на будь-які неприємні тобі слова. Ти здивуєшся результату.
 2. «Без моєї згоди ніхто не може мені зашкодити».
  Розірви порочне коло стереотипності своєї поведінки! Тільки ти можеш контролювати свої почуття і емоції, тільки від тебе залежить, що вибирати — злість чи радість, спокій або роздратування. Не витрачай своє життя на негативні емоції.
 3. «Слабкий ніколи не прощає. Прощення — ознака сильного».
  Тільки пробачивши, звільнишся. До тих пір, поки образа, а значить, і її вірна подруга злість, у тебе всередині, ти скутий. Минуле тримає тебе і не дає бути щасливим. Відпускай всі образи, вони не потрібні тобі. А ще краще — візьми відповідальність за себе і перестань ображатися.
 4. «Грам власного досвіду коштує дорожче тонни чужих повчань».
  Дій! Хочеш чогось — працюй над цим, думки — не матеріальні. Саме рух, постійна робота, вдосконалення навичок приведуть тебе до позитивних змін і досягнення мети.
 5. «Я не хочу передбачати майбутнє. Мене турбує сьогодення. Бог не дав мені можливості управляти тим, що буде».
  У тебе є тільки «тут і зараз», по суті — більше нічого. Живи справжнім, будь адекватним тій реальності, в якій перебуваєш, перестань існувати в ілюзорному світі. Коли не боїшся майбутнього, легше в теперішньому часі діяти і виявляти себе з найкращої сторони.
 6. «Це не дуже мудро — бути впевненим у власній мудрості. Необхідно пам’ятати про те, що найсильніший може проявити слабкість, а наймудріший може припуститися помилки».
  Всі ми люди, кожен може бути не правий. Сумніватися — це нормально, це вірний шлях. Не ідеалізуй себе або інших людей. Всі ми не ідеальні, прийми це, згадуй про це. Визнавай свої помилки і промахи, це навчить тебе багато чому.
 7. «Спочатку вас не помічають, потім над вами сміються, потім з вами борються, а потім ви перемагаєте».
  Наполегливість — це секрет успіху. Ніколи не здавайся. Не втрачай самовладання і почуття гумору, адже вони допоможуть вистояти навіть у найважчі часи. Будь наполегливим, і у тебе обов’язково все вийде.
 8. «Я розраховую тільки на хороше в людях. Я сам не без гріха, і тому я не вважаю за можливе загострювати увагу на помилках інших».
  Зосередь свою увагу на позитивних сторонах людей. Акцентуючи увагу на їх позитивних якостях, ти робиш оточуючих краще.
 9. «Щастя — це коли те, що ви думаєте, говорите і робите, перебуває в гармонії».
  Не дури себе і інших. Нехай те, що ти говориш і робиш завжди відповідає тому, що ти думаєш насправді. Щирість — запорука того, що люди повірять тобі і в твоє діло.
 10. «Постійний розвиток — це закон життя. І людина, яка весь час намагається дотримуватися твердо встановлених поглядів тільки заради сталості, заганяє себе в неправильне положення».
  Шукай нові знання, нові шляхи, не стій на місці, занурюючись у трясовину сталості, щоб відчувати себе в безпеці. Розвивай все краще, що є в тобі, викорінюй погане — це повинно бути стилем життя.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *