Особливості будови павука-хрестовика

Ботаніка

Які особливості будови і поведінки павука хрестовика, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Особливості будови павука-хрестовика

Зовнішня будова павука-хрестовика

1. Відділи тіла:головогруди , несегментоване черевце без черевних ніжок .

2. На головогрудях розташовані хеліцери , ногощупальця. Павук-хрестовик має чотири пари ходильних кінцівок.

3. Вусики відсутні, 1-4 пари простих очей.

4. На черевці є павутинні бородавки.

5. Хітиновий покрив вкритий воскоподібною речовиною.

Особливості внутрішньої будови павука-хрестовика

1. Травлення зовнішнє, сисний шлунок, є печінка.

2. Черевний нервовий ланцюжок  зливається у підглоткову нервову масу.

3. Органи виділення – мальпігієві судини.

4. Запліднення зовнішньо – внутрішнє, розвиток прямий.

5. Серце розташоване в черевці.

6. Органи дихання – два легеневі мішки при основі черевця, трахеї.

Павук-хрестовик – один з найбільших серед усіх представників павукоподібних. Він поширений по всій земній кулі. Своє ім’я павук – хрестовик отримав через характерний, яскраво виражений хрест на задній частині тулуба. Його забарвлення часто пристосоване до середовища проживання. Якщо він встановлює свої мережі в більш похмурих місцях, наприклад, глибоко в лісі, то забарвлення його темного кольору. Якщо він живе яскраво освітлених місцях, тоді забарвлення має світлий відтінок.

Павуки-хрестовики – це хижі тварини. Павук-хрестовик вживає в їжу маленьких комах, які мали необережність потрапити в павутину – великих мух, рідше бджіл. Свою здобич він спочатку паралізує отрутою, а потім за допомогою травного секрету павук перетравлює її. Хрестовик також може залишити здобич до кращих часів. Під час прийняття трапези, павук передньою парою щелеп вбиває свою здобич. Коли він встромляє в комаха, отрута стікається в ранку і умертвляє жертву. Друга пара щелеп призначена для розгризання здобичі.

Далі за ними розташовано 4 пари ходильних довгих ніг. Ноги павука складаються з окремо розвинених члеників. Кожна лапка закінчується гостро зазубреними кігтиками. Тому він може спокійно переміщатися по своїй павутині, не заплутуючись. Кігтиками також хрестовик плете павутину.

Травна система представлена ​​трьома відділами: переднім, середнім і задньою кишкою. Органи виділення – мальпігієві судини. Органи дихання – трахеї і легеневі мішки.

Оскільки павук мешкає в повітряному середовищі, то для того щоб його водний баланс був в нормі, на тілі хрестовика розвинені кутикули, що захищають його від пересихання.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які особливості будови павука хрестовика пов’язані з його життєдіяльністю.

Оцініть статтю
Додати коментар