Особливості будови риб

Які особливості будови риб — зовнішньої і внутрішньої, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Які особливості будови риб?

Риби — це найдавніша і численна група тварин, вид хордових, яка заселила моря і прісні водойми. Їх чисельність становить близько 22 тис. видів.

Які особливості будови риб сприяють зменшенню витрат енергії при пересуванні в воді?

В ході еволюції риби отримали обтічну форму тіла, яка сплющена в двох напрямках — бічному і спинно-черевному. Для зменшення лобового опору у них клиноподібної форми передня частина голови. Відділи тіла переходять плавно одна в одну.

Пристосування, що підвищує плавучість у кісткових риб — це гідростатичний спеціальний орган, іменований плавальним міхуром. Він являє собою заповнений сумішшю газів, порожнистий виріст, що знаходиться в початковій частині стравоходу. В області його стінок є густа, кровоносна мережа капілярів. В результаті того, що обсяг міхура змінюється, змінюється і плавучість риб. У хрящових же риб цей важливий орган відсутній. А плавучість тіла досягається шляхом скупчення в печінці, а рідше в інших органах, — запасів живильного жиру.

Інші особливості будови риб:

1. Їх шкіра покрита лускою. Вона багата на залізо, рясно виділяється слиз, який відповідає за зменшення тертя тіла об воду і разом з цим виконує ще захисну функцію.

2. Мускулатура представлена ​​тільки однорідними сегментами, які розділені з’єднювальнотканими прошарками.

3. Зябра — органи дихання, розташовуються на зябрових дугах. Процес газообміну відбувається в зябрових капілярах, в яких кров тече назустріч воді, що омиває зябра. Так здійснюється процес вилучення кисню з води.

4. Двокамерне  серце з венозною кров’ю, яке складається з шлуночка і передсердя. У риб тільки 1 коло кровообігу. Тканини і органи забезпечуються виключно артеріальною кров’ю, багатою на кисень.

5. Орган рівноваги і слуху представлені одним органом — внутрішнім вухом.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які особливості будови риб.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *