Остап Вишня цікаві факти

остап вишня цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Остап Вишня цікаві факти з життя українського письменника та гумориста, якого називали “королем українського тиражу” ви дізнаєтесь нижче. Остап Вишня – неймовірно унікалпопулярна собистість, письменник рекордних – мільйонних тиражів, твори якого знали навіть неписьменні. У нього дуже важка доля, але й після 10 років каторги не перестав він “усміхатись” та працювати аж до смерті.

Цікаві факти про Остапа Вишню

Народився 1 січня 1889 року на Полтавщині в містечку Груні в незаможній в багатодітній (17 дітей)родині. Справжнє ім’я письменника – Павло Михайлович Губенко.

Рано навчився читати, до школи пішов, коли йому не виповнилося й 6 років.

Закінчивши двокласну школу у Зінькові. Мріяв стати вчителем, але через брак коштів його відправили навчатися до Київської військово-фельдшерської школи, де Павло майстерно грав у драматичному гуртку. Навчання там було безкоштовним.

Найсильніше враження в дитинстві на Остапа Вишню здійснив твір “Катехізис” Філарета.

Згодом вступає до Київського університету на історико-філологічний факультет, але у зв’язку з подіями 1917 року, закінчити його так і не вдалося.

Найперша книжка, яку прочитав письменник була «Сорочинський ярмарок» М. Гоголя.

Зеров був однокласником О. Вишні.

Перший сатиричний твір «Демократичні реформи Денікіна (Фейлетон. Матеріалом для конституції бути не може)» було опубліковано в газеті «Народна воля» в 1919 році під псевдонімом П. Грунський.

остап вишня біографія скороченоЗа активну громадянську діяльність у період УНР його було арештовано органами ЧК. Завдяки дружбі з партійним діячем В. Еллан – Блакитним, в 1921 році його звільняють та пропонують посаду перекладача у газеті «Вісті ВУЦВК». З цього періоду починається творчий шлях Остапа Вишні.

Організатор Пролітфронту – письменницької організації.

Найближчий друг Остапа Вишні – М. Рильський. Товаришував з М. Хвильовим та М. Кулішем.

Рильському він навіть присвятив свій твір  «Як варити і їсти суп із дикої качки». Разот товариші любили ходити на полювання та риболовлю. Це було для двох друзів можливістю насолодитися спілкуванням на лоні природи, яку так любили.

«Хай живуть зайці» з таким гаслом Остап Вишня збирався на полювання.

остап вишняГуморист є засновником нового жанру – усмішка. Він писав: «Хоч «фейлетон» уже й завоював у нас повне право на життя, та, на мою думку, слово «усмішка» більш українське від «фейлетону»

Остапа Вишню звинуватили “в контрреволюційній діяльності й тероризмі”, оголосили “ворогом народу”. 10 років він провів у засланні в  сталінських таборах.

Дружина Остапа Вишні Варвара Губенко-Маслюченко дочекалася чоловіка з таборів і була з ним до кінця життя.

Остап Вишня – редактор гумористичного журналу «Перець».

Рильський сказав про Остапа Вишню: «Він світив як сонце, до нього люди тяглись, як до сонця. Він умів і гриміти, як грім, і того грому боялись усі плазуни й негідники».

Сподіваємося з цієї статті ви дізналися щось цікаве про Остапа Вишню.

Оцініть статтю
Додати коментар