«Острів скарбів» переказ по главам

«Острів скарбів» короткий зміст по розділах ви можете прочитати в цій статті.

«Острів скарбів» скорочено по главам

ЧАСТИНА ПЕРША: СТАРИЙ ПІРАТ
ГЛАВА 1
В трактир «Адмірал Бенбоу», який належав батькові Джима, приходить старий морський вовк Біллі Бонс зі своєю скринею. Він зупиняється тут, кажучи «Бухта зручна». Людина він була мовчазна. Цілими днями блукав берегом бухти зі своєю підзорною трубою. Він чогось боявся і через деякий час поділився своєю тривогою з Джимом. Біллі відвів хлопчика в сторону і пообіцяв йому першого числа кожного місяця платити по чотири срібні пенси, якщо він буде уважно дивитися, чи не з’явиться де моряк на одній нозі і повідомити йому, якщо побачить такого. Себе ж сказав називати капітаном.
ГЛАВА 2
В трактир «Адмірал Бенбоу» увійшов чоловік, на лівій руці якого не вистачало двох пальців. Він поговорив з Джимом і, дізнався, що Бонс тут живе. Увійшовши він взяв Джима і сховався з ним за дверима. Коли прийшов капітан незнайомець, якого виразно трусило, підійшов до нього і, звелівши Джиму піти, лишивши відкритими двері, зав’язав з капітаном розмову. Капітан упізнав його — це був Чорний Пес. Джим не чув подробиць цієї розмови. Поступово їх розмова стала все голосніше і незабаром пролунав страшний вибух лайок. Сталася бійка, в результаті якої Чорний Пес був поранений і втік. Капітан зажадав рому і вирішив скоріше забиратися звідси. Від рому капітана схопив удар. Прийшов доктор Лівсі і вилікував Бонса, але сказав йому, що якщо він не кине пити, то дуже скоро помре.
ГЛАВА 3
Капітан розповів Джиму про Чорного Пса та інших піратів, які полюють за його скринею. На наступний день в трактир прийшов сліпий П’ю і побачився з капітаном, передавши йому чорну мітку. Сліпий пішов. Капітан помер апоплексичного удару.
ГЛАВА 4
Джим з мамою пішов в сусіднє село за допомогою. Але допомога їх обмежилася тим, що вони дали Джиму заряджений пістолет на випадок нападу і обіцяли тримати напоготові коней. Джим з матір’ю повернулися в будинок, відкрили скриню Біллі Бонса. Зі скрині мати взяла гроші, але тільки ті, які належали їй за законом. Джим узяв папери Флінта. Пішли.
ГЛАВА 5
Джим, сидячи під мостом, спостерігав. Пірати на чолі з П’ю прийшли до шинку і стали шукати папери Флінта. В ході пошуків пірати рознесли весь трактир і пішли ні з чим. Незабаром Джиму та його матері прийшли на допомогу доктор Лівсі та митні стражники. Сліпий П’ю загинув під коптами їх коней. Джим віддав доктору паперу.
ГЛАВА 6
Доктор Лівсі з Джимом поїхали до сквайру. Вони разом вивчили папери, які взяв Джим. В пакеті була карта острова скарбів, папери Флінта і Біллі Бонса. Доктор, сквайр і Джим вирішили відшукати скарби Флінта.
ЧАСТИНА ДРУГА: СУДОВОЙ ПОВАР.
ГЛАВА 7
Підготовка до плавання. Сквайр наймає команду і купує корабель «Еспаньйола».
ГЛАВА 8
Джим йде в таверну «Підзорна труба» до Джона Сілвера. По дорозі хлопчик розглядає кораблі і матросів. Джим зустрічається в таверні з Сільвером. Джон був охайний і добродушний господар трактиру, ліва нова його була відрізана по саме стегно. Джим розмовляє з ним. Під час розмови із трактиру тікає Чорний Пес. Одноногий посилає своїх людей наздогнати його, але Чорний Пес зник у натовпі. Джим з Довговязим Джоном вийшли на набережну, розмовляли.
ГЛАВА 9
Капітаном «Еспаньйоли» був капітан Смоллет. Смоллетт каже сквайру Трелони, що йому не подобається ця експедиція, матроси. Всі матроси на судні знають про мету плавання. Трелони всім розбовтав про скарби.
ГЛАВА 10
«Еспаньйола» починає своє плавання до острова скарбів. Капітан змушений був зізнатися, що помилився. Матроси працюють зразково, і вся команда поводиться чудово. Джон Сільвер — кок.
ГЛАВА 11
Джим, сидячи в бочці з-під яблук, підслухав, що на судні готується бунт.
ГЛАВА 12
Корабель підійшов до острова. Джим повідомляє капітану, доктору та сквайру про зраду. Трелони визнає свою помилку. Вони радяться і вирішують дотримуватися обережності і чекати.
ЧАСТИНА ТРЕТЯ: МОЇ ПРИГОДИ НА СУШІ
ГЛАВА 13
Частина піратів, на чолі з Сільвером, і Джим висаджуються на берег. Джим тікає.
ГЛАВА 14
Джим, сидячи в заростях, стає свідком вбивства (Сільвер убив чесного моряка Тома)
ГЛАВА 15
Джим зустрічає Бена Ганна. Бен Ганн розповідає, що його залишили тут пірати на безлюдному острові. Бен хоче познайомитися з сквайром.
ЧАСТИНА ЧЕТВЕРТА: частокіл.
ГЛАВА 16
Доктор з Хантером відправляються на розвідку в човні. Капітан, сквайр доктор і слуги сквайра покинули корабель на шлюпці.
ГЛАВА 17
Шлюпка пливе до берега. Пірати на кораблі заряджають гармату. Трелони відстрілюється і ранить одного пірата на кораблі. Бунтівники стріляють. Ядро пролітає дуже близько від шлюпки. Човен перевертається і тоне. З пасажирів ніхто не постраждав.
ГЛАВА 18
Перестрілка в лісі. Том, слуга сквайра поранений. Капітан і зі своїми людьми зайняв блокгауз і підняв британський прапор.
ГЛАВА 19.
Джим приводить до сквайру, доктора і капітана в зруб. Розповідає їм про Бена Ганна.
ГЛАВА 20
До частоколу підійшли дві людини і підняли білий прапор. Сільвер, капітан піратів, прийшов домовлятися. Довгий Джон розповів, що вночі убили деяких з його людей. Сільвер пропонує свої умови, але Смоллетт відмовляється. Капітан Сільвер йде, обіцяючи, що через годину вони почнуть атаку.
ГЛАВА 21
Пірати атакували будинок. Почалася перестрілка. Пірати перелазили через частокіл. Дійшло до рукопашної. У підсумку піратам довелося відступити, багато з них були вбито. Серед захисників зрубу теж були втрати: Хантер і Джойс — вбито, капітан Смоллет поранений.
ЧАСТИНА П’ЯТА: МОЇ ПРИГОДИ НА МОРІ
ГЛАВА 22
Доктор пішов до Бену Ганну. Коли сквайр і Грей робили перев’язку капітану Джим утік. Джим побіг до моря, сів у човен Бена Ганна і поплив до «Еспаньйоли».
ГЛАВА 23
Джим Хокінс насилу поплив до шхуни. З каюти долинали голоси. Ізраель Гендсе сильно сварився з своїм приятелем. Справа дійшла до бійки, і Гендсе убив його.
ГЛАВА 24
Джим на човнику Бена доплив до корабля і виліз на нього.
ГЛАВА 25
Джим пройшовся по палубі і побачив Хендса. Ізраель попросив бренді. Джим пішов за випивкою. На судні царював хаос. Замки у всіх ящиків були зламані, підлога вкрита брудом, десятки порожніх пляшок перекочувалися з кутка в куток. Джим знайшов пляшку і повернувся до хендс. Гендсе поранений. Хлопчик зробив йому перев’язку. Вони разом повели корабель в Північну бухту.
ГЛАВА 26
Гендсе повагавшись, попросив Джима принести вина. Джиму це здалося дивним, і він вирішив простежити за ним. Його побоювання підтвердилися. Коли хлопчик відійшов, Ізраель взяв ніж. Джим бачив це і пішов за вином. Приніс випивку. Гендсе випив. Джим, слухаючи команди Хендса, поставив корабель в бухту. Гендсе напав на хлопчика. В результаті бійки Гендсе був застрелений, а Джим поранений в плече.
ГЛАВА 27
Джим повертався в зруб. Прийшовши, він відкрив двері. Вартових не було. Джим вирішив лягти на своє звичайне місце, але спіткнувся об чиюсь ногу. І в темряві пролунав різкий крик «Піастри, піастри, піастри». Кричав папуга Сільвера. Все разом прокинулися. Джим опинився в таборі ворогів.
ЧАСТИНА ШОСТА: КАПІТАН СИЛЬВЕР
ГЛАВА 28
Сільвер заговорив з Джимом. Джим розповів піратам, що це він сидів у бочці і підслухав їхню розмову, що він відвів шхуну. Пірати вирішили «пустити йому кров», але Сільвер не дав. Пірати залишилися цим незадоволені. Команда Сільвера зібралася на матроську сходку «за звичаєм».
ГЛАВА 29
Сходка піратів тривала довго. Вони зібралися в кружок на схилі пагорба між будинком і частоколом. Один з піратів вирізав з Біблії, що належить Діку, чорний кружок. Після чого п’ятеро піратів повернулися, проштовхуючи вперед одного. Розбійник дав Сільверу чорну мітку. Один з піратів (Джордж) сказав Сільверу: — «Так от. По-перше, ти провалив всю справу. У тебе не вистачить зухвалості заперечувати проти цього. По-друге, ти дозволив нашим ворогам піти, хоча вони були тут у справжній пастці. Навіщо вони хотіли піти? Не знаю. Але ясно, що вони хотіли навіщось піти. В третє, ти заборонив нам переслідувати їх. О, ми тебе бачимо наскрізь, Джон Сільвер! Ти ведеш подвійну гру. По-четверте, ти заступився за цього хлопчиська ». Сільвер відповів їм по всіх пунктах. Пірати залишилися задоволені відповіддю. Сільвер показав піратам заради чого він уклав договір — це була справжня карта острова скарбів, з трьома хрестиками та підписом Флінта.
ГЛАВА 30
Доктор Лівсі прийшов лікувати розбійників. Сільвер показав доктору Джима. Доктор і Джим розмовляють через частокіл. Джим повідомляє доктору, де захований корабель. Доктор вмовляє хлопчика втекти. Джим не погоджується.
ГЛАВА 31
Пірати беруть лопати, ломи, закуску, випивку і йдуть шукати скарби, орієнтуючись по карті і записам Флінта. Сільвер веде Джима з собою на мотузочці. В ході пошуків наштовхуються на скелет. Пірати в жаху. Сільвер подумав і зрозумів, що скелет — вказівна стріла Флінта, яка вказує, де скарб. Пірати згадують капітана Флінта.
ГЛАВА 32
Пірати продовжують шукати скарби, розмовляють про Флінта, бояться його. Раптово в лісі лунає голос: «П’ятнадцять чоловік на скриню мерця. Йо-хо-хо, і пляшка рому! ». Піратів охопив жах. Вони думали, що це покійний Флінт каже. Сільвер запевняв своїх підлеглих, що голос не покійного Флінт, а живої людини. Пірати не слухали його переконань, кажучи: «Мовчи, Джон! НЕ ображай привида ». Голос сказав ще кілька фраз і Сільвер здогадався, що це голос Бена Ганна. Бена Ганна живого чи мертвого, не боявся ніхто. Пірати оговталися, повеселішали. Незабаром пірати підійшли до місця, де мають бути скарби, але замість них була велика яма.
ГЛАВА 33
Пірати були вражені цим. Сільвер всією душею прагнув до цих грошей. Розбійники були в сказі. Вони з грізним видом вилазили з ями, але не наважувалися наносити удар. Сільвер стояв нерухомо, він не боявся їх. Меррі вирішив надихнути своїх прихильників промовою, під час якої пролунали постріли і він впав в яму. Деяких піратів поранило. Джон Сільвер дістав пістолет і вбив Меррі. Решта бігли. Потім переможці пішли в печеру Ганна, де і перебували скарби, які він викопав, перебуваючи один на острові.
ГЛАВА 34
Огляд скарбів і навантаження їх на корабель зайняли багато часу. Але незабаром друзі відпливли на кораблі разом з Сільвером, трьох піратів, які залишилися живі залишили на острові, давши їм їжу і порох. Капітан Смоллет тримав курс на найближчий порт, щоб найняти там нових матросів. Зайшовши в порт, всі вийшли на сушу крім Бена Ганна і Сільвера. Коли вони найняли матросів і повернулися виявилося, що Сільвер утік, прихопивши з собою мішечок з грошима. Не дивлячись на це, всі були задоволені, що так легко від нього відбулися. Продовживши плавання, «Еспаньйола» повернулася до рідних берегів. Кожен отримав свою частку скарбів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література
Коментарі:
  1. 2 года ago
  2. 2 года ago
  3. 11 месяцев ago
  4. 7 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *