Отруйні види павуків в Україні

Мабуть не кожен знає чи є в Україні отруйні павуки? Відповідь на це питання та цікаві факти про отруйних павуків Ви дізнаєтеся прочитавши цей матеріал.

Отруйні види павуків в Україні

У нашій країні мешкає два небезпечні для життя людини види: тарантул і каракурт.

Найсильнішою отрутою серед усіх істот на землі володіє павук каракурт. Каракурт — чорний павук з червоними плямами на череві, менший за тарантула.  Його отрута унікальна за своєю силою: вона сильніша від отрути гюрзи в 15 разів! На щастя, каракурт набагато менший від гюрзи, інакше ніхто не вижив би після його укусу!

В Україні каракурта можна зустріти в південних регіонах. У перекладі з казахської мови назва цього виду павуків означає «чорна вдова». Вони дістали її через те, що самка з’їдає самця, щойно він її запліднив. Полюючи, самка будує сітку-пастку, схожу на курінь, і ховається в ній, чекаючи на здобич.

Цікаві факти про каракуртів

Цікаві факти про тарантулів

тарантул цікаві фактиТарантул зустрічається у степовій та лісостеповій зонах України, живе в ґрунті на луках. Це великий павук, самки якого досягають 4 см у довжину. Удень він сидить у глибокій нірці, а вночі виходить з неї на полювання за комахами. Кокон з яйцями самка утворює під осінь. У тихі сонячні дні вона обігріває його і провітрює, виставивши кокон з нірки назовні. Павучків, які вийшли з яєць, дбайлива самка деякий час носить на спині. Потім вона вирушає на прогулянку і розкидає дітлахів — так вона розселяє їх на нових територіях.

Укуси тарантула для людини є болючими, але не небезпечними. А ось отрута каракурта може призвести навіть до смерті людини. У разі його укусу слід негайно звернутися до лікаря.

Пам’ятайте! Ні каракурти, ні тарантули не полюють на людину. Вони кусають лише тоді, коли лякаються або захищаються. У тих місцях, де зустріч з цими тваринами ймовірна, слід бути дуже уважними.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *