Отто фон Бісмарк біографія скорочено

Отто фон Бісмарк — перший канцлер Німецької імперії, який здійснив план об’єднання Німеччини помалогерманському шляху і прозваний «залізним канцлером». Біографія Бісмарка скорочено викладена в цій статті.

Отто фон Бісмарк коротка біографія

Отто фон Бісмарк народився 1 квітня 1815 році в родовому маєтку Шенхаузен в сім’ї прусських землевласників. За наполяганням матері, Отто і його брат були відправлені в Берлін для здобуття освіти. За 10 років навчання він змінив 3 гімназії, але особливого інтересу до знань не виявив. Його приваблювала тільки історія політики, як сучасна, так і минулих років. По закінченні гімназії Отто вступив до університету. Його спеціальністю стало право.

Як студент, якими-небудь талантами Бісмарк не відзначився. Він вів розгульне життя, грав у карти і багато пив. Однак навчання він завершив і отримав посаду в Берлінському муніципальному суді. За три роки посаду податного чиновника Бісмарк займав ще в Ахені і Потсдамі. dovidka.biz.ua Там же він вступив в Єгерський полк. У 1838 році Бісмарк перебирається в Грейфсвальд, де продовжує нести військову службу і паралельно вивчати розведення тварин. Після смерті матері Отто фон

Бісмарк повертається у свої померанскі маєтки і починає вести життя звичайного поміщика. Характер його в ті роки був настільки вибуховим і непіддатливим якого-небудь контролю, що сусіди вважали його скаженим.

Вирішивши одружитися, він отримав відмову. Мати дівчини не побажала віддавати свою дочку такому женихові. Для заспокоєння він відправляється подорожувати. Відвідавши Англію і Францію, Бісмарк став стриманіше, знайшов багато друзів. Після смерті батька він став одноосібним володарем померанських маєтків, в цей період він одружився. Серед його друзів виявилися брати фон Герлахи, які мали вплив при дворі. Незабаром в Берлінському ландтазі помітну роль став грати «скажений депутат» Бісмарк. З 1851 року Отто фон Бісмарк представляє Пруссію в союзному сеймі, який засідав у Франкфурті-на-Майні. Він продовжує вивчати дипломатію і з успіхом застосовувати на практиці отримані знання.

У 1859 році Бісмарк — посланець в Санкт-Петербурзі. Через три роки його відправляють до Франції. Після повернення він очолює уряд Пруссії. Далі він стає міністром-президентом і міністром закордонних справ. Проведена ним в ці роки політика була спрямована на об’єднання Німеччини і піднесення Пруссії над усіма німецькими землями. З цією ж метою він намагався спровокувати Францію на розв’язання війни. Хитромудрий політик зумів домогтися свого. 19 липня 1870р. в Парижі було оголошено про війну з Північно-німецьким союзом.

Через місяць швидкоплинна війна була завершена перемогою Німеччини. Ще через 4 місяці за дорученням імператора Вільгельма I Отто фон Бісмарк став канцлером імперії, яку сам же і створив. До 1890 року «залізний канцлер» керував країною. За цей час був підписаний мир з Францією, дуже принизливий для Парижа, велася боротьба з засиллям католицької церкви, почалися гоніння на соціалістів. Після вступу на престол імператора Вільгельма II Бісмарк втратив свій вплив і подав у відставку, яка була прийнята 18 березня 1890р. Однак повністю від справ він не відійшов. Він продовжував висловлювати свою думку про діючіх політиків, і був членом рейхстагу.

Помер Отто фон Бісмарк 30 липня 1898 року і похований у власному маєтку. Напис на могильній плиті свідчив, що тут покоїться відданий слуга німецького кайзера Вільгельма I.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *