Парасимпатична нервова система

Що таке парасимпатична нервова система? Які функції парасимпатичної системи? Відповіді на ці запитання ви дізнаєтеся в даній статті.

Парасимпатична нервова система

Парасимпатична нервова система — це відділ вегетативної нервової системи, що є антагоністом симпатичної нервової системи, його називають системою післяекстремальних ситуацій, оскільки вона повертає до норми функції органів, які були задіяні у вирішенні складних для організму завдань.

Парасимпатичний відділ вегетативної нервової системи складається із кількох нервів, які відходять від довгастого мозку і нижнього відділу спинного.

Парасимпатична частина вегетативної нервової системи історично розвивається як надсегментарного відділ, і тому центри її розташовуються не тільки в спинному мозку, але і в головному.

Центри парасимпатичної частини

— головний, або краниальний відділ

— спинномозковий, або сакральний відділ.

Деякі автори вважають, що парасимпатичні центри розташовуються в спинному мозку не тільки в області крижових сегментів, а й в інших відділах його, зокрема в попереково-грудномувідділі між переднім і заднім рогом, в так званій інтермедіарной зоні. Центри дають початок еферентним волокнам передніх корінців, що викликають розширення судин, затримку потовиділення і гальмування скорочення мимовільних м’язів волосся в області тулуба ікінцівок.

Функції парасимпатичної нервової системи:

— спричиняє сповільнення роботи серця,

— розширення просвіту судин,

— зниження кров’яного тиску,

— вона впливає на процеси, що пов’язані з відновленням використаних речовин у клітинах і тканинах.

Тонус цього відділу вегетативної нервової системи підвищений у станах спокою організму.

Гомеостатична функція парасимпатичної нервової системи має відновний характер і діє в стані спокою. Це виявляється у зменшенні частоти і сили серцевих скорочень, стимуляції діяльності шлунково-кишкового тракту при зменшенні рівня глюкози в крові і т. д.

Захисна функція парасимпатичної нервової системи полягає в тому, що захисні рефлекси позбавляють організм від чужорідних частинок. Наприклад, при кашлі очищується горло, чхання звільняє носові ходи, унаслідок блювання видаляється їжа.

Автор: Alina У рубриці: Анатомія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *