Паустовський біографія скорочено

Паустовський біографія скорочено

Костянтин Георгійович Паустовський (1892 — 1968) — радянський письменник, класик російської літератури 20 століття. Член Спілки письменників СРСР.

Народився Костянтин Георгійович 19 (31) травня 1892 року в Москві в православній міщанській родині. Однак у перші роки свого життя Паустовський багато переїжджав разом з батьками. Освіту одержав у класичній гімназії Києва. За часів навчання в гімназії Паустовський пише своє перше оповідання «На воді» і публікує в київському журналі «Вогні». Потім же, в 1912 році, вступив до Київського університету, але незабаром продовжив навчання в університеті Москви. Там Паустовський навчався на юридичному факультеті. Проте завершити освіту йому не вдалося: через війну він покинув університет.
Після служби в санітарному загоні багато працював на різних заводах. А переїхавши до Москви в 1917 році, змінив роботу на більш інтелектуальну — став репортером.

В 1916 році було розпочато його перший твір «Романтики». Робота над цим романом тривала цілих 7 років і була закінчена в 1923 році, а надрукований роман був лише в 1935 році.
Коли громадянська війна закінчилася, Паустовський влаштувався в Києві, але й там не затримався надовго. Багато подорожував по Росії. Під час поїздок намагався свої враження переносити на папір. Лише в 1920-х роках твори стали друкуватися.
Перша збірка оповідань «Зустрічні кораблі» вийшов у світ в 1928 році.

Популярність письменникові принесла повість « Кара- Бугаз», надрукована в 1832 році у видавництві «Молода гвардія». Вона була добре прийнята критиками, і вони відразу виділили Паустовського серед інших радянських письменників.

Особливе місце у творчості письменника займають оповідання і казки про природу і тварин для дітей. Серед них: «Теплий хліб», «Сталеве кільце», «Заячі лапи», «Борсуковий ніс» , «Кіт Злодюга» і багато інших.

З початком Великої Вітчизняної війни Паустовський став працювати військовим кореспондентом. До письменника приходить світове визнання в середині 1950 -х років. У цей час він багато подорожує по Європі. У 1965 був номінований на Нобелівську премію з літератури, але її не отримав.

Костянтин Георгійович Паустовський тривалий час хворів на астму, пережив кілька інфарктів. Помер письменник 4 липня 1968 в Москві і був похований на кладовищі Таруси.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *