«Пер Гюнт» короткий зміст

«Пер Гюнт» — п’єса Генріка Ібсена в п’яти діях.

«Пер Гюнт» короткий зміст

Дія п’єси охоплює першу половину XIX століття і відбувається в Норвегії (в Гудбранскій долині і навколишніх горах), на марокканському узбережжі Середземного моря, в пустелі Сахара, в божевільному домі в Каїрі, на морі і знову в Норвегії, на батьківщині героя. Головний герой — Пер Гюнт, син колись багатого і всіма шанованого Йона Гюнта, що згодом спився і втратив усі свої гроші.

Пер хоче відновити все знищене його батьком, але губиться у своїх похвальбах, мріях і снах наяву. Його втягують в бійку, і він викрадає наречену, Інгрід з Хегстеда, в день її весілля. Його оголошують поза законом, і він змушений тікати зі свого села. Перебуваючи у вигнанні, він зустрічає трьох прагнучих любові пастушок, жінку в зеленому, дочка Доврського діда, яку він хоче взяти в дружини, а також чудовисько Бейген.

На весіллі на хуторі Хегстед він зустрів і полюбив Сольвейг. Вона приходить жити до нього в лісову хатину, але він покидає її і продовжує свої мандри. Пер провів далеко від батьківщини багато років, пробував безліч професій і виконував безліч ролей: він був работорговцем в США, ділком,що провертав темні оборудки в марокканських портах, мандрував по пустелі, бачив колос Мемнона і Сфінкса, став вождем бедуїнів і провісником, намагався спокусити Анітру , дочку вождя бедуїнів, а закінчив свої подорожі в божевільні в Каїрі, де його нарекли імператором. Коли, нарешті постарівши відправляється додому, його корабель терпить крах. Серед інших пасажирів на борту судна він зустрів Невідомого пасажира, який хоче використати тіло Пера у своїх експериментах, щоб дізнатися, де ж знаходяться мрії.

Повернувшись в рідне село, він відвідує похорони селянина і аукціон, на якому він розпродає все своє майно з минулого життя. Там він також зустрічає майстра гудзиків, який дотримується думки, що душу Пера потрібно плавити разом з усім іншим брудним майном, поки він не зможе пояснити, де і коли у своєму житті він був самим собою. А Хтось худорлявий вірить, що Пера не можна назвати справжнім грішником, якого потрібно відправити в пекло.
Зневірившись, Пер приходить додому і бачить Сольвейг, яка чекала його в хатині з тих самих пір, як він поїхав. Вона каже йому, що він завжди залишався для неї самим собою.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *