Перші школи в світі

Коли була відкрита перша школа, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Коли були відкриті перші школи?

Подоба школи з’явилася ще в Стародавньому Єгипті, де навчали наближених до фараона людей і дітей.

Перша відома школа була відкрита в стародавній Греції філософом і вченим Піфагором і була названа в його честь — Піфагорійська школа. Піфагор багато подорожував по світу в пошуках знань, він навчався в одному з єгипетських храмів. Піфагор був старанним учнем, тягнувся до знань. Всі свої знання, отримані в Єгипті, він з часом переніс до своєї школу. Потім школи поширилися по всій Греції

Коли були відкриті перші школи на Русі?

З початку існування Київської Русі освіта не відігравала важливої ролі. Освоїти науку дозволялося тільки дітям з багатих сімей бояр і дворян. Вважалося, що селянам вона не потрібна. Вони мали займатися обробкою не тільки своїх земель, а й угідь господаря. Але з періоду хрещення Русі ситуація змінилася.

Історики вважають, що на Русі перші школи були засновані в місті Києві в 988 році. Про це говориться в літописі під назвою «Повість временних літ». Зародженням освіти ми зобов’язані князю Володимиру Святославовичу, який видав указ, згідно з ним всіх дітей в боярських і дворянських сім’ях віддавали в школи для навчання книжкових справ. Тоді матері не розуміли, чому у них забирали дітей, сприймаючи навчання як тортури, вони оплакували і прощалися з дітьми. Немов проводжаючи їх на війну.

Відкрита зусиллями князя Володимира школа мала назву «Книжне вчення». Вона являла собою справжній палацовий навчальний заклад. У школі навчалося 300 дітей, розбитих на групи і кожна група мала свого вчителя. Пізніше при храмах і монастирях також стали відкриватися подібні школи.

Схожі на сучасні «школи», на Русі з’явилися в 1382 році. Це були навчальні заклади, в яких люди навчалися ремеслам і отримували спеціалізовані знання.

У травні 1086 року на Русі з’явилося перше училище для дівчат. Його засновником був князь Всеволод Ярославович. Анна Всеволодівна, його дочка, і навчала в ньому, одночасно, очолювала заклад. З 1096 року подібні школи почали відкриватися на всій території Русі.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, коли виникла перша школа.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *