Петро Чайковський цікаві факти

Петро Чайковський цікаві факти з життя відомого композитора Ви дізнаєтеся в цій статті.

Петро Чайковський цікаві факти

1. У віці п’яти років Петро Чайковський вже вмів грати на фортепіано, ще через три роки чудово грав по нотах. Також Петро складав вірші з 7 років.

2. У 19 років Петро Ілліч почав службу в Міністерстві юстиції, але, визнавши себе нездатним до цього роду діяльності, вступив до консерваторії Санкт-Петербурга, чим сильно засмутив своїх батьків.

Під час навчання в училищі Чайковський почав курити і вживати спиртне (це вважалося навіть престижним в колі його підлітків). В результаті, слабкість до тютюну і алкоголю залишилися з Чайковським на все життя.

3. Викладачі не бачили в Чайковському видатних талантів і задатків великого музиканта. Проте, Чайковський займався музикою у викладачів і вважав заняття корисними.

Випускаючись з консерваторії, він отримав найнижчу зі своїх оцінок саме за диригування.
Пізніше Чайковський гастролював в США і Європі і виступав як диригент. Але навіть в зрілі роки Чайковський не завжди залишався собою задоволений як диригентом.

4. У свій час Чайковський працював оглядачем в двох газетах «Сучасний літопис» і «Русские ведомости». За свідченнями сучасників писав він жваво і яскраво, свої рецензії підписував псевдонімом «Б. Л ». Уже після смерті Чайковського ці статті вийшли окремим виданням.

5. Композитор мав широкий кругозір і тягою до знань, його бібліотека нараховувала 1 239 книг. Крім художніх творів є праці з зоології, астрономії, медицини і філософії. Чайковський все життя збирав гербарії, деякі з них збереглися в його бібліотеці.

6. Петро Ілліч був закоханий в оперну співачку Дезіре Арто, яка відповідала йому взаємністю. Справа йшла до весілля, але в 1869 році Дезіре поїхала на гастролі, де вийшла заміж за співака з трупи. Через 18 років Чайковський випадково зустрів Арто в Німеччині і продовжив спілкування з нею, великодушно простив образу.

7. У липні 1877 року захопившись створенням опери «Євгеній Онєгін», Чайковський імпульсивно одружився на колишній консерваторській студентці Антоніні Мілюковій, яка була молодша за нього на вісім років. Шлюб розпався через кілька тижнів. На питання про те, чому він одружився, Чайковський незмінно відповідав: «Все дуже просто, я сплутав свою дружину з моєї Тетяною» (з опери «Євгеній Онєгін»). В силу різних обставин подружжя так і не змогли ніколи розлучитися і жили окремо.

8. Чайковський написав 10 опер, дві з яких знищив, збереглися лише їх окремі фрагменти. Опера «Воєвода» була поставлена ​​у Великому театрі, «Ундіна» — не ставилася ні разу. Всього композитор залишив понад 80 музичних творів.

9. Петро Ілліч багато часу проводив в поїздках. Він жив за кордоном, диригував і писав музику. Однак він не розумів тих, хто залишав свою Батьківщину в пошуках найкращого комфорту.

10. Навесні 1891 року Чайковського запросили на відкриття знаменитого концертного залу в Нью-Йорку — Карнегі-хол. Петро Ілліч сам диригував кілька днів симфонічним оркестром, що виконував його твори. Такий же успіх його чекав в Балтіморі і Філадельфії. Композитор був задоволений таким визнанням його таланту, але несамовито тужив за Батьківщиною.

11. Влітку 1885 року низка страшних пожеж накрила Клин, постраждали десятки будівель і торгові ряди. Великий композитор в той час проживав там і навіть брав участь в боротьбі з вогнем.

12. Офіційна версія смерті композитора — холера. Вранці 21 жовтня 1893 роки йому стало погано, лікар поставив невтішний діагноз. Відомо, що напередодні Чайковський затримався в ресторані до глибокої ночі, де випив склянку води, як виявилося, некипяченої. Через кілька днів (25 жовтня) Петро Ілліч помер в будинку свого брата.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *