Піфагор цікаві факти

Піфагор цікаві факти з життя (біографії) відомого філософа ви дізнаєтеся в цій статті.

Піфагор (570-490 рр. до н. е.) — давньогрецький філософ, математик і містик, творець релігійно-філософської школи піфагорійців

Піфагор цікаві факти

Піфагор — це не ім’я, а прізвисько, дане йому за те, що він висловлював істину так само постійно, як дельфійській оракул. «Піфагор» значить «переконує промовою».

Піфагор математичним шляхом встановив небезпеку 7 місяці вагітності, так як священне число сім впливало на долю. В основі ж буття, вважав він, лежить число 40, тому термін вагітності він обчислював як 7, помножене на 40, — 280 днів.

В результаті першої ж прочитаної лекції Піфагор придбав 2 000 учнів, які не повернулися додому, а разом зі своїми дружинами та дітьми утворили величезну школу і створили державу, названу «Велика Греція», в основу якої були покладені закони і правила Піфагора.

У школі Піфагора вперше була висунута ідея про те, що Земля є круглою. Природно, ця ідея суспільством сприйнята не була. Ряд ідей, які згодом зробили справжню революцію в астрономії, були вперше озвучені саме Піфагором.

У 588 році до н. е. Піфагор став чемпіоном 48-х Олімпійських ігор з кулачних боїв.

Релігійні переконання Піфагора грунтувалися на тому, що душі, які не потрапили в рай, переселяються в тварин або тіла інших людей. Тому його учні були вегетаріанцями, їсти м’ясо і приносити криваві жертви богам у вигляді звірів було заборонено. Деякі вимоги релігії Піфагора сприймаються зараз як забавні казуси. Наприклад, піфагорійцям наказувалося ніколи не їсти бобів і не дозволяти ластівкам влаштовувати гнізда під дахами, не торкатися до білого півня.

Піфагор — винахідник важеля.

З дрібних, але цікавих вигадок Піфагора в історії залишилася чашка, що носить його ім’я. Її також називають «кухлем жадібності». Зовні вона виглядає як звичайна чашка, тільки в центрі знаходиться невелика колонка. Коли її заповнюють до певного рівня, то вона такою і залишається. Але у випадку, якщо її наливають до країв, то весь вміст випливає, що пояснюється майстерним використанням гідростатичного тиску. Такі чашки і зараз користуються великим попитом в Греції — це відмінний сувенір і дуже корисна річ для тих, хто не знає міри у вживанні вина.

Коментарі:
  1. 4 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *