«Піщана людина» Гофман скорочено

«Піщана людина» Гофман скорочено

«Піщана людина»  (нім. Der Sandmann) — казкова новела німецького романтизму Гофмана, заснована на народних повір’ях про піщану людину.

Розповідь подається читачеві як листування кількох осіб. Твір починається з трьох листів: Натаніель — Лотару (Натаніель розповідає про випадок, що стався 30 жовтня, коли до нього прийшов продавець барометрів, і про випадок, що стався в дитинстві, з Коппелиусом), Клара — Натаніель (Клара випадково прочитала перший лист, висловлює свою точку зору) і Натаніель — Лотару (Натаніель розповідає про Спаланцани і Олімпію).

Далі Натаніель приїжджає додому, до Клари і Лотару, потім вирушає в Г., де виявляє, що його квартира і весь будинок згоріли. Натаніель переселяється в інший будинок, прямо навпроти професора Спаланцани. Одного разу до нього в кімнату приходить Коппола і продає Натаніелю кишенькову підзорну трубу. Натаніеля запрошують на свято у Спаланцани, де той збирається вперше показати всім свою дочку. Натаніель закохується в Олімпію і хоче заручитися з нею, однак, коли він вирушає в квартиру Спаланцани, щоб зробити пропозицію Олімпії, Натаніель дізнається, що Олімпія — млява лялька. Натаніель божеволіє, його перевозять в божевільню.

Після його повертають до рідної домівки. Всі сліди божевілля зникли. Клара і Натаніель піднімаються на вежу ратуші. Клара зауважує дивний кущ, Натаніель машинально опускає руку в кишеню, дістає підзорну трубу Копполи і, подивившись в неї, знову втрачає розум. Він хоче скинути Клару вниз, але Лотар її рятує. На шалені крики Натаніеля натовп збігається, то в натовпі маячить фігура Коппелиуса. Побачивши його, Натаніель з пронизливим криком: «А … Очі! Гарні очі! .. »- Стрибає через перила і розбивається на смерть.

Головні герої

  • Натаніель — головний персонаж.
  • Клара — наречена Натаніеля і сестра Лотара, має миролюбний, спокійний, розважливий характер.
  • Лотар — брат Клари, друг Натаніеля.
  • Батько Натаніеля — алхімік, мав справу з Коппелиусом, що призвело до його смерті.
  • Коппелиус — потворний чоловік, що псує Натаніелю життя, причетний до смерті батька Натаніеля.
  • Джузеппе Коппола — італійський механік, продавець барометрів, в якому Натаніель впізнає Коппелиуса.
  • Спаланцани — професор фізики, який навчає Натаніеля, творець автомата Олімпії.
  • Олімпія — «дочка» професора Спаланцани, автомат.
  • Зигмунд — друг Натаніеля, який намагався врятувати його від божевілля.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *